Պուտինը ՌԴ զորքերին հրամայել է շարունակել հարվածներ հասցնել Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ենթակառուցվածքներին
04-07-2026 13:46 Ռուսաստան Քաղաքականություն
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ենթակառուցվածքներին զանգվածային հարվածները շարունակելու հրաման է տվել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ռուսական լրատվամիջոցները՝ մանրամասնելով, որ Պուտինը նման հայտարարություն է արել ՌԴ զորքերի հրամանատարական կետերից մեկում զինվորականների հետ հանդիպման ժամանակ:
Պուտինն այս հայտարարությունն արել է Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից վերջին շրջանում ՌԴ տարածքի խորքում ենթակառուցվածքներին հարվածներ հասցնելու ֆոնին:
ՌԴ նախագահը շեշտել է, որ անհրաժեշտ է համապատասխան արձագանք տալ ուկրաինական կողմի հարվածներին՝ խնդրելով զինվորականներին այս համատեքստում հանդես գալ առաջարկներով:Ռուսաստանի նախագահը զորահրամանատարների առջև խնդիր է դրել անշեղորեն կատարել իրենց առջև դրված բոլոր նպատակները՝ ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի մշակած պլանին համապատասխան։
Նա վստահություն է հայտնել, որ ՌԴ զորքերը կհասնեն Ուկրաինայում «հատուկ ռազմական գործողության» բոլոր նախանշված նպատակներին:

Путин приказал вооруженным силам России продолжать наносить удары по военно-промышленной инфраструктуре Украины
04-07-2026 13:32 Ռուսաստան Политика
Президент Российской Федерации Владимир Путин отдал приказ продолжить массовые удары по военно-промышленной инфраструктуре Украины:
«Арменпресс» сообщает, что об этом сообщают российские СМИ, уточняя, что Путин сделал такое заявление во время встречи с военнослужащими в одном из командных пунктов ВС РФ:
Путин сделал это заявление на фоне недавних ударов вооруженных сил Украины по инфраструктуре в глубине территории РФ:
Президент РФ подчеркнул, что необходимо дать соответствующий ответ на удары украинской стороны, попросив военнослужащих выступить с предложениями в этом контексте. Президент России поставил перед командирами войск задачу неуклонно выполнять все поставленные перед ними цели в соответствии с планом, разработанным Генеральным штабом ВС РФ.
Он выразил уверенность, что войска РФ достигнут всех намеченных целей в «специальной военной операции» на Украине: