Պուտինը ՌԴ զորքերին հրամայել է շարունակել հարվածներ հասցնել Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ենթակառուցվածքներին
04-07-2026 13:46 Ռուսաստան Քաղաքականություն
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ենթակառուցվածքներին զանգվածային հարվածները շարունակելու հրաման է տվել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ռուսական լրատվամիջոցները՝ մանրամասնելով, որ Պուտինը նման հայտարարություն է արել ՌԴ զորքերի հրամանատարական կետերից մեկում զինվորականների հետ հանդիպման ժամանակ:
Պուտինն այս հայտարարությունն արել է Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից վերջին շրջանում ՌԴ տարածքի խորքում ենթակառուցվածքներին հարվածներ հասցնելու ֆոնին:
ՌԴ նախագահը շեշտել է, որ անհրաժեշտ է համապատասխան արձագանք տալ ուկրաինական կողմի հարվածներին՝ խնդրելով զինվորականներին այս համատեքստում հանդես գալ առաջարկներով:Ռուսաստանի նախագահը զորահրամանատարների առջև խնդիր է դրել անշեղորեն կատարել իրենց առջև դրված բոլոր նպատակները՝ ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի մշակած պլանին համապատասխան։
Նա վստահություն է հայտնել, որ ՌԴ զորքերը կհասնեն Ուկրաինայում «հատուկ ռազմական գործողության» բոլոր նախանշված նպատակներին:

Putin has ordered the Russian troops to continue striking Ukraine's military-industrial infrastructure.
04-07-2026 13:32 Ռուսաստան Politics
Russian President Vladimir Putin has ordered the continuation of massive strikes on Ukraine's military-industrial infrastructure.
According to Armenpress, this was reported by Russian media, detailing that Putin made this statement during a meeting with military personnel at one of the command posts of the Russian Armed Forces.
Putin made this announcement against the backdrop of recent strikes by the Ukrainian Armed Forces on infrastructure deep within Russian territory.
The Russian president emphasized the need to respond appropriately to the Ukrainian strikes, asking the military to come up with proposals in this context. The president tasked the commanders with unwaveringly achieving all the objectives set before them, in accordance with the plan developed by the General Staff of the Russian Armed Forces.
He expressed confidence that the Russian forces would achieve all the designated objectives of the "special military operation" in Ukraine.