04-07-2026 15:45 Ի՞նչ է գրում մամուլը
armtimes.com Իրանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Մաջիդ Իբն Ռեզան Թեհրանում Պակիստանի բանակի հրամանատար, ֆելդմարշալ Սայիդ Ասիմ Մունիրի հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Թեհրանի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու համագործակցությունը Իսլամաբադի հետ պաշտպանության ոլորտներում։
Ինչպես հայտնել է իրանական IRNA-ն, Պակիստանի բանակի հրամանատարի հետ հանդիպման ժամանակ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը երախտագիտություն է հայտնել Իսլամաբադի սկզբունքային դիրքորոշումների համար՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետությանն աջակցելու հարցում։
Նա ընդգծել է երկու երկրների միջև պաշտպանական և անվտանգության համագործակցության ընդլայնումը, տարածաշրջանային անվտանգության մեխանիզմների ձևավորումը և սիոնիստական ռեժիմի սպառնալիքների դեմ համատեղ դիմակայությունը։

Иран и Пакистан стремятся расширить военное сотрудничество
armtimes.com Исполняющий обязанности министра обороны Ирана Маджид Ибн Реза сообщил в Тегеране во время встречи с командующим армией Пакистана, фельдмаршалом Саидом Ассимом Муниром, о готовности Тегерана расширить сотрудничество с Исламабадом в области обороны.
Как сообщает иранское агентство IRNA, исполняющий обязанности министра обороны выразил благодарность за принципиальные позиции Исламабада в поддержке Исламской Республики Иран.
Он подчеркнул необходимость расширения оборонительного и безопасностного сотрудничества между двумя странами, формирования механизмов региональной безопасности и совместного противостояния угрозам со стороны сионистского режима.