04-07-2026 15:45 Ի՞նչ է գրում մամուլը
armtimes.com Իրանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Մաջիդ Իբն Ռեզան Թեհրանում Պակիստանի բանակի հրամանատար, ֆելդմարշալ Սայիդ Ասիմ Մունիրի հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Թեհրանի պատրաստակամությունը՝ ընդլայնելու համագործակցությունը Իսլամաբադի հետ պաշտպանության ոլորտներում։
Ինչպես հայտնել է իրանական IRNA-ն, Պակիստանի բանակի հրամանատարի հետ հանդիպման ժամանակ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը երախտագիտություն է հայտնել Իսլամաբադի սկզբունքային դիրքորոշումների համար՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետությանն աջակցելու հարցում։
Նա ընդգծել է երկու երկրների միջև պաշտպանական և անվտանգության համագործակցության ընդլայնումը, տարածաշրջանային անվտանգության մեխանիզմների ձևավորումը և սիոնիստական ռեժիմի սպառնալիքների դեմ համատեղ դիմակայությունը։

Iran and Pakistan aim to expand military cooperation.
armtimes.com The acting Minister of Defense of Iran, Majid Ibn Reza, during a meeting in Tehran with the Commander of the Pakistan Army, Field Marshal Syed Asim Munir, has expressed Tehran's readiness to expand cooperation with Islamabad in the defense sectors.
As reported by the Iranian IRNA, during the meeting with the Commander of the Pakistan Army, the acting Minister of Defense expressed gratitude for Islamabad's principled positions in support of the Islamic Republic of Iran.
He emphasized the expansion of defense and security cooperation between the two countries, the formation of regional security mechanisms, and joint resistance against the threats of the Zionist regime.