Սոցցանցերում դարձյալ կասկածելի ծագման ու անհեթեթ բովանդակությամբ տեսանյութեր են հայտնվում, թե իբր Կիևյան կամուրջը քանդված է ու այնտեղ գործ չի արվում. քաղաքապետարան
04-07-2026 16:25 Հայաստան Մեկնաբանություն
Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղար Արտյոմ Կարապետյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Սոցցանցերում դարձյալ կասկածելի ծագման ու անհեթեթ բովանդակությամբ տեսանյութեր են հայտնվում, թե իբր Կիևյան կամուրջը քանդված է ու այնտեղ գործ չի արվում, ինչը, եթե մեղմ արտայատվենք, սուտ է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի: Կիևյան կամուրջի աշխատանքները շարունակվում են ամենօրյա ռեժիմով, և քաղաքապետի հանձնարարությամբ, նույնիսկ՝ հանգստյան օրերին, կամուրջը ամրացնելու և վերականգնելու նախանշված ժամկետը չխախտելու համար:
Աշխատանքը սկսվում է առավոտյան 8-ից մինչև երեկոյան 8-ը, բնականաբար՝  օրենքով սահմանված աշխատանքային ընդմիջումներով: Հրավիրում ենք ցանկացած լրատվամիջոցի, թեկուզ՝ հանգստյան օրերին, օբյեկտիվորեն ֆիքսելու վերոնշյալը, նույնիսկ՝ նրանց, ովքեր հատուկ փորձում են այս թեմայով ժամանակակից, լեզվով ասած, «հայփ» բռնել կամ մանիպուլյացիաներ անել՝ քաղաքական դիվիդենտներ շահելու,  քաղաքապետարանի լայնածավալ բարեկարգման աշխատանքների վրա ուղղորդված ստվեր գցելու կամ քաղաքային իշխանության ջանքերը նսեմացնելու:
Սա պարզունակ, ավելին՝ չարչրկված տեխնոլոգիա է՝ վաղուց արդեն ընթեռնելի ու կանխատեսելի: Կամուրջը ամրացվում և բարեկարգվում է, ինչը անհետաձգելի էր, և աշխատանքները շարունակվում են արագացված տեմպերով և արվում է առավելագույնը՝ մայրաքաղաքի կարևորագույն այս հանգույցը ժամանակին բացելու և երևանցիներին հանձնելու համար»:

В социальных сетях снова появляются видео с сомнительным происхождением и абсурдным содержанием, якобы Киевский мост разрушен и там ничего не делается. Мэрия
04-07-2026 16:25 Армения Комментарий
Пресс-секретарь мэрии Еревана Артём Карапетян на своей странице в Facebook написал.
«В социальных сетях снова появляются видео сомнительного происхождения и абсурдного содержания, будто Киевский мост разрушен и там ничего не делается, что, мягко говоря, является ложью и не имеет никакого отношения к реальности. Работы по Киевскому мосту продолжаются в ежедневном режиме, и по поручению мэра, даже в выходные дни, чтобы не нарушить установленный срок укрепления и восстановления моста.
Работа начинается с 8 утра до 8 вечера, естественно, с законно установленными перерывами. Мы приглашаем любые средства массовой информации, даже в выходные дни, объективно зафиксировать вышеуказанное, даже тех, кто специально пытается на этой теме поймать современный, так сказать, «хайп» или манипулировать для получения политических дивидендов, бросая тень на масштабные работы по благоустройству мэрии или умаляя усилия городских властей:
Это примитивная, более того, заезженная технология, давно уже читаемая и предсказуемая. Мост укрепляется и благоустраивается, что было неотложным, и работы продолжаются ускоренными темпами, делается всё возможное, чтобы в срок открыть этот важнейший узел столицы и передать его ереванцам»: