Դանակահшրել են Ջրաշենի նախկին վարչական ղեկավարին և նրա ծնողներին․ բժիշկները պայքարում են նրանց կյանքի համար
04-07-2026 17:24 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
Այսօր՝ հուլիսի 4-ին, Լոռու մարզում ժամը 14։40-ի սահմաններում «Սպիտակ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 3 քաղաքացի՝ դանակահարված վիճակում։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ վիրավորները Սպիտակ խոշորացված համայնքի Ջրաշեն բնակավայրի նախկին վարչական ղեկավար Արմեն Եղիազարյանը, նրա հայրն ու մայրն են։
Այս պահին քրեական և համայնքային ոստիկանները պարզում են, թե որտեղ են նրանք դանակահարվել։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Սպիտակի բաժում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք հնարավոր է փոխանցվեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժին։

Нанесли ножевое ранение бывшему административному руководителю Джрашена и его родителям. Врачи борются за их жизнь.
04-07-2026 17:24 Армения Обзор прессы Диаспоры
Сегодня, 4 июля, в Лорийской области около 14:40 в медицинский центр «Спитак» были доставлены 3 гражданина с ножевыми ранениями.
Согласно информации Shamshyan.com, пострадавшими являются бывший административный руководитель населенного пункта Джрашен Спитака Армен Егиазарян, его отец и мать.
В настоящее время уголовные и муниципальные полицейские выясняют, где именно они были ножевыми ранениями.
По факту происшествия в отделе полиции Спитака составлены документы, которые могут быть переданы в Спитакский следственный отдел Лорийского областного следственного комитета РА.