ԱՌԱՋԻՆ ԿԻՍԱՄՅԱԿՈՒՄ ԵՐԵՎԱՆԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԲԱՐԵԿԱՐԳՄԱՆ<br /> ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎԵԼ ԵՆ ՄՈՏ 12 ՄԼՆ ԱՄՆ ԴՈԼԱՐԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐ<br />
ԱՌԱՋԻՆ ԿԻՍԱՄՅԱԿՈՒՄ ԵՐԵՎԱՆԻ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԲԱՐԵԿԱՐԳՄԱՆ
ԲՆԱԳԱՎԱՌՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎԵԼ ԵՆ ՄՈՏ 12 ՄԼՆ ԱՄՆ ԴՈԼԱՐԻ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐ
• 09-07-2007 15:55:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2007թ.-ի առաջին կիսամյակում Երեւանի շինարարության եւ բարեկարգման բնագավառում իրականացվել են 4 մլրդ 249 մլն դրամի (մոտ 12 մլն ԱՄՆ դոլար) աշխատանքներ: Ինչպես հուլիսի 9-ի ասուլիսում հայտնեց քաղաքապետարանի Շինարարության, բարեկարգման եւ կոմունալ տնտեսության վարչության պետ Ֆրունզ Բասենցյանը, արդեն ավարտվել են երրորդ աստիճանի վթարայնության 3 շենքերի ամրացման աշխատանքները, իսկ մինչեւ տարեվերջ կամրացվեն եւս 5 վթարային շենքեր: Ըստ Ֆ.Բասենցյանի, այս ժամանակատվածում իրականացվել են 22 փողոցների արտաքին լուսավորության ցանցերի հիմնանորոգման, Սեբաստիա փողոցի կապիտալ վերանորոգման, 315 հազ. քմ ասֆալտապատման, ինչպես նաեւ Աջափնյակ համայնքի ոռոգման նոր ցանցի կառուցման աշխատանքները: Նրա խոսքերով, մայրաքաղաքում մինչեւ տարեվերջ կիրականացվի եւս 105 հազ. քմ ասֆալտապատման, 4 փողոցների կապիտալ նորոգման, 5 ստորգետնյա եւ վերգետնյա անցումների կառուցման, ինչպես նաեւ «Լամբադա» կամուրջի վերանորոգման աշխատանքներ: Նշվեց նաեւ, որ սեպտեմբերին նախատեսվում է ավարտել Հանրապետության հրապարակի շատրվանների վերանորոգումը:

В ПЕРВОМ ПОЛУГОДИИ В СФЕРЕ СТРОИТЕЛЬСТВА И БЛАГОУСТРОЙСТВА<br /> ЕРЕВАНА ОСУЩЕСТВЛЕНЫ РАБОТЫ НА 12 МЛН ДОЛЛАРОВ<br />
В ПЕРВОМ ПОЛУГОДИИ В СФЕРЕ СТРОИТЕЛЬСТВА И БЛАГОУСТРОЙСТВА
ЕРЕВАНА ОСУЩЕСТВЛЕНЫ РАБОТЫ НА 12 МЛН ДОЛЛАРОВ
• 09-07-2007 15:55:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 9 ИЮЛЯ, НОЯН ТАПАН. В первом полугодии 2007 года в сфере строительства и благоустройства Еревана были осуществлены работы на 4 млрд 249 млн драмов (около 12 млн долларов США). Как сообщил на пресс-конференции 9 июля начальник управления строительства, благоустройства и коммунального хозяйства мэрии Еревана Фрунз Басенцян, уже завершены работы по укреплению 3 зданий второй степени аварийности, а до конца года будут укреплены еще 5 зданий. По словам Ф.Басенцяна, в этот период осуществлены работы по ремонту сетей внешнего освещения 22 улиц, капитальному ремонту улицы Себастия, заасфальтировано 315 тысяч кв.метров, а также проведены работы по строительству новой сети орошения в общине Ачапняк. По его словам, до конца года в столице будет заасфальтировано еще 105 тысяч кв.метров, капитально отремонтированы 4 улицы, построено 5 подземных и наземных переходов, а также будет отремонтирован мост "Ламбада". Было отмечено, что в сентябре планируется завершить ремонт фонтанов на площади Республики.