ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ ՀՈՒՆՎԱՐ-ԱՊՐԻԼԻՆ ՀՀ-ՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎԱԾ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ<br /> ԾԱՎԱԼԸ 2006 Թ.-Ի ՆՈՒՅՆ ԱՄԻՍՆԵՐԻ ՀԱՄԵՄԱՏ 4,2%-ՈՎ ՆՎԱԶԵԼ Է<br />
ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ ՀՈՒՆՎԱՐ-ԱՊՐԻԼԻՆ ՀՀ-ՈՒՄ ԻՐԱԿԱՆԱՑՎԱԾ ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ
ԾԱՎԱԼԸ 2006 Թ.-Ի ՆՈՒՅՆ ԱՄԻՍՆԵՐԻ ՀԱՄԵՄԱՏ 4,2%-ՈՎ ՆՎԱԶԵԼ Է
• 05-06-2007 17:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2007թ.-ի հունվար-ապրիլին Հայաստանում իրականացվել է 55 մլրդ 215 մլն դրամի (մոտ 157,7 մլն ԱՄՆ դոլար) շինարարություն, այդ թվում արտադրական նշանակության օբյեկտների գծով` 27 մլրդ 935 մլն դրամի: Իրականացված շինարարության ընդհանուր ծավալում շինմոնտաժային աշխատանքները կազմել են 45 մլրդ 531 մլն դրամ, որոնցից արտադրական նշանակության օբյեկտների գծով` 23 մլրդ 190 մլն դրամ: ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով, 2007թ.-ի հունվար-ապրիլին իրականացված շինարարության ծավալը 2006թ.-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 4,2%-ով: 2007թ.-ի հունվար-ապրիլին բնակչության միջոցների հաշվին իրականացվել է շինարարության ընդհանուր թվի 26,8%-ը, իսկ պետբյուջեի եւ կազմակերպությունների միջոցների հաշվին` 73,2%-ը:

CONSTRUCTION DONE IN ARMENIA IN JANUARY-APRIL 2007 DECLINES<br /> BY 4.2% ON SAME MONTHS OF LAST YEAR<br />
CONSTRUCTION DONE IN ARMENIA IN JANUARY-APRIL 2007 DECLINES
BY 4.2% ON SAME MONTHS OF LAST YEAR
• 05-06-2007 17:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, JUNE 5, NOYAN TAPAN. In January-April 2007, construction work of 55 bln 215 mln drams (about 157.7 mln USD) was done in Armenia, including construction of production facilities of 27 bln 935 mln drams. In this amount of work, building and assembly work made 45 bln 531 mln drams, including building and assembly work of production facilities of 23 bln 190 mln drams. According to the RA National Statistical Service, the constuction work in January-April 2007 declined by 4.2% on the same period of 2006. 26.8% of construction in the first four months of 2007 was done at the expense of the population, 73.2% - with funds of the state budget and various organizations.