ԸՍՏ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՌԱԴԻՈԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՏՆՕՐԵՆԻ, «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ»<br /> ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ԵԹԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ԽԱՓԱՆՄԱՆ ՊԱՏՃԱՌԸ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ԽՈՏԱՆՆ<br /> Է ԵՂԵԼ<br />
ԸՍՏ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՌԱԴԻՈԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՏՆՕՐԵՆԻ, «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ»
ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ԵԹԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ԽԱՓԱՆՄԱՆ ՊԱՏՃԱՌԸ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ԽՈՏԱՆՆ
Է ԵՂԵԼ
• 23-02-2007 15:34:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվարի 23-ին գրեթե ամբողջությամբ խափանվել էլ «Ազատություն» ռադիոկայանի երեւանյան խմբագրության պատրաստած առավոտվա լուրերի թողարկման հեռարձակումը: Սակայն, ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ռադիոկայանի երեւանյան բյուրոյի գլխավոր խմբագիր Արմեն Դուլյանը, կատարվածը չպետք է դիտարկել որպես ռադիոկայանի հանդեպ իրականացվող ճնշողական քաղաքականության դրսեւորում, քանի որ, նրա խոսքերով, «Ազատությունը» ոչ ոքի համար «որեւէ վտանգ չի ներկայացնում»: Ըստ Հանրային ռադիոընկերության տնօրեն Արմեն Ամիրյանի պարզաբանման, եթերի խափանման պատճառը տեխնիկական խոտանն է եղել. վնասվել էր ձայնային ազդանշանները հաղորդող մալուխը: Միաժամանակ Ա.Դուլյանը չհերքեց «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի այն տեղեկությունը, թե 2005թ.-ի Սահմանադրական փոփոխությունների նախաշեմին «Ազատությունը» հետեւողականորեն խլացվել է: «Հայկական ժամանակ»-ի հրապարակումը եւ այսօրվա եթերի խափանման դեպքը նա որակեց որպես «տարօրինակ զուգադիպություն»: Ա.Դուլյանի խոսքերով, «միշտ էլ ընտրություններին նախորդող օրերին քաղաքական իրավիճակը սրվում է»:

ПО СЛОВАМ ДИРЕКТОРА ОБЩЕСТВЕННОЙ РАДИОКОМПАНИИ, ПРИЧИНА<br /> ВРЕМЕННОГО НАРУШЕНИЯ ЭФИРА РАДИОСТАНЦИИ "СВОБОДА" СОСТОЯЛА В<br /> ТЕХНИЧЕСКОЙ НЕПОЛАДКЕ<br /> ТЕХНИЧЕСКОЙ НЕПОЛАДКЕ
ПО СЛОВАМ ДИРЕКТОРА ОБЩЕСТВЕННОЙ РАДИОКОМПАНИИ, ПРИЧИНА
ВРЕМЕННОГО НАРУШЕНИЯ ЭФИРА РАДИОСТАНЦИИ "СВОБОДА" СОСТОЯЛА В
ТЕХНИЧЕСКОЙ НЕПОЛАДКЕ
• 23-02-2007 15:34:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 23 ФЕВРАЛЯ, НОЯН ТАПАН. 23 февраля почти полностью была нарушена трансляция выпуска утренних новостей, подготовленных ереванской редакцией радиостанции "Свобода". Однако, как сообщил корреспонденту "НОЯН ТАПАН" главный редактор ереванского бюро радиостанции Армен Дулян, инцидент не нужно рассматривать как проявление политики давления в отношении радиостанции, так как , по его словам , радиостанция "Свобода" "не представляет какой-либо опасности". Согласно разъяснениям директора Общественной радиокомпании Армена Амиряна, причиной нарушения эфира были технические неполадки: был поврежден передающий звуковые сигналы кабель. В то же время А.Дулян не опроверг сообщение газеты "Айкакан жаманак" о том, что накануне Конституционных реформ 2005 года радиостанцию "Свобода" целенаправленно заглушали. Публикацию газеты "Айкакан жаманак" и инцидент с нарушением сегодняшнего эфира он квалифицировал как "странное совпадение". По словам А.Дуляна, "всегда в предшествующие выборам дни политическая ситуация обостряется".