ԸՍՏ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՌԱԴԻՈԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՏՆՕՐԵՆԻ, «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ»<br /> ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ԵԹԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ԽԱՓԱՆՄԱՆ ՊԱՏՃԱՌԸ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ԽՈՏԱՆՆ<br /> Է ԵՂԵԼ<br />
ԸՍՏ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՌԱԴԻՈԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՏՆՕՐԵՆԻ, «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ»
ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ԵԹԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ԽԱՓԱՆՄԱՆ ՊԱՏՃԱՌԸ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ԽՈՏԱՆՆ
Է ԵՂԵԼ
• 23-02-2007 15:34:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Փետրվարի 23-ին գրեթե ամբողջությամբ խափանվել էլ «Ազատություն» ռադիոկայանի երեւանյան խմբագրության պատրաստած առավոտվա լուրերի թողարկման հեռարձակումը: Սակայն, ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց ռադիոկայանի երեւանյան բյուրոյի գլխավոր խմբագիր Արմեն Դուլյանը, կատարվածը չպետք է դիտարկել որպես ռադիոկայանի հանդեպ իրականացվող ճնշողական քաղաքականության դրսեւորում, քանի որ, նրա խոսքերով, «Ազատությունը» ոչ ոքի համար «որեւէ վտանգ չի ներկայացնում»: Ըստ Հանրային ռադիոընկերության տնօրեն Արմեն Ամիրյանի պարզաբանման, եթերի խափանման պատճառը տեխնիկական խոտանն է եղել. վնասվել էր ձայնային ազդանշանները հաղորդող մալուխը: Միաժամանակ Ա.Դուլյանը չհերքեց «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի այն տեղեկությունը, թե 2005թ.-ի Սահմանադրական փոփոխությունների նախաշեմին «Ազատությունը» հետեւողականորեն խլացվել է: «Հայկական ժամանակ»-ի հրապարակումը եւ այսօրվա եթերի խափանման դեպքը նա որակեց որպես «տարօրինակ զուգադիպություն»: Ա.Դուլյանի խոսքերով, «միշտ էլ ընտրություններին նախորդող օրերին քաղաքական իրավիճակը սրվում է»:

IN PUBLIC RADIO COMPANY DIRECTOR'S WORDS, TECHNICAL<br /> SPOILAGE IS REASON OF TEMPORARY IMPEDIMENT OF BROADCAST OF RADIO<br /> LIBERTY<br />
IN PUBLIC RADIO COMPANY DIRECTOR'S WORDS, TECHNICAL
SPOILAGE IS REASON OF TEMPORARY IMPEDIMENT OF BROADCAST OF RADIO
LIBERTY
• 23-02-2007 15:34:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, FEBRUARY 23, NOYAN TAPAN. Broadcast of the morning news prepared by Radio Liberty Yerevan editorial office was almost completely failed on February 23. But, as Armen Dulian, the editor-in-chief of the Yerevan Bureau of the radio station informed the Noyan Tapan correspondent, one must not observe the happened as a display of opressive policy towards the radio station as, in his words, Radio Liberty "does not present any danger" for anybody. According to the explanation of Armen Amirian, the Public Radio Company Director, the reason of temporary impediment of broadcast was technical spoilage: the cable broadcasting sound signals was damaged. At the same time, A.Dulian did not disprove the information of the "Haykakan Zhamanak" (Armenian time) daily that Radio Liberty was consistently deafened on the threshold of the 2005 Constitutional amendments. He qualified publication of "Haykakan Zhamanak" and the case of impediment of today's broadcast as "a strange coincidence." In A.Dulian's words, "the political situation always straines on the days preceding the elections."