«ՕՐԻՆԱՑ ԵՐԿԻՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՄԲ ՀԻՄՆԱԴՐՎԵԼ Է<br /> «ԱՎԵՏԻՔ ԻՍԱՀԱԿՅԱՆ» ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆԸ<br />
«ՕՐԻՆԱՑ ԵՐԿԻՐ» ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՄԲ ՀԻՄՆԱԴՐՎԵԼ Է
«ԱՎԵՏԻՔ ԻՍԱՀԱԿՅԱՆ» ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆԸ
• 04-04-2005 17:50:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախաձեռնությամբ հիմնադրվել է «Ավետիք Իսահակյան» մշակութային կենտրոնը, որի ղեկավարն է Վարպետի թոռը` իսահակյանագետ Ավիկ Իսահակյանը: Միության շնորհանդեսին, որ կայացավ ապրիլի 2-ին «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում, «Օրինաց երկիր»-ի պատասխանատուները հայտարարեցին, որ նորաստեղծ միությունը զբաղվելու է երկրում կուտակված մշակութային հիմնախնդիրներով, աջակցելու է մարզերի մշակութային կենտրոնների զարգացմանը, համագործակցելու է Թեքեյան մշակութային միության եւ Համազգային հայ կրթական ու մշակութային միության հայաստանյան գրասենյակի հետ, կազմակերպելու է հանդիպումներ ու միջոցառումներ: «Տեւական շրջան է ինչ կուսակցության ներսում գործում էր այս միությունը, եւ որոշվեց այս շնորհանդեսով պաշտոնապես հայտարարել նրա գոյությունը: Նորաստեղծ միությունը լուծելու է երկրում կուտակված տարաբնույթ մշակութային խնդիրները»,- ընդգծեց «ՕԵ» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:

ПО ИНИЦИАТИВЕ ПАРТИИ "ОРИНАЦ ЕРКИР" ОСНОВАН КУЛЬТУРНЫЙ<br /> ЦЕНТР "АВЕТИК ИСААКЯН"<br /> ЦЕНТР "АВЕТИК ИСААКЯН"
ПО ИНИЦИАТИВЕ ПАРТИИ "ОРИНАЦ ЕРКИР" ОСНОВАН КУЛЬТУРНЫЙ
ЦЕНТР "АВЕТИК ИСААКЯН"
• 04-04-2005 17:50:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 4 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. По инициативе партии "Оринац еркир" основан культурный центр "Аветик Исаакян", руководителем которого является внук Мастера - знаток творчества Исаакяна, иссакяновед Авик Исаакян. На презентации Союза, которая состоялась 2 апреля в концертном зале "Арно Бабаджанян", ответственные "Оринац еркир" заявили, что новый союз будет заниматься культурными проблемами, накопившимися в стране, содействовать развитию культурных центров в областях, сотрудничать с Культурным союзом Текеян и ч армянским представительством Общеармянского культурного и образовательного союза, организовывать встречи и мероприятия. "Уже на протяжении долгого времени внутри партии действует этот союз, и было решено на этой презентации официально заявить о его существовании. Новый союз будет решать различные, накопившиеся в стране, культурные вопросы",- подчеркнул председатель партии Артур Багдасарян.