Քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկու հայկական պետությունների միջեւ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
• 11-12-2010 20:54:15   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանին եւ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկու հայկական պետությունների միջեւ համագործակցությանը եւ համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր: Ինչպես «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկուստեք նշվել է, որ այս ոլորտում առկա են լուրջ հեռանկարներ, որոնք մեծապես կնպաստեն Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of the Artsakh Republic received minister of energy and natural resources of the Republic of Armenia and director-general of the “Hayrusgazard” company
• 11-12-2010 20:54:15   | Armenia  |  Economy
STEPANAKERT, DECEMBER 11, NOYAN TAPAN. On 11 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received minister of energy and natural resources of the Republic of Armenia Armen Movsissyan and director-general of the “Hayrusgazard” closed joint stock company Karen Karapetyan. Issues related to the cooperation between the two Armenian states in the sphere of energy as well as prospects of realizing different joint programs were discussed during the meeting. According to the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President, it was mutually noted that the sphere was very much promising and its development would greatly contribute to socioeconomic development of Artsakh. Artsakh Republic premier Ara Haroutyunyan and other officials partook at the meeting.