Քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկու հայկական պետությունների միջեւ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
• 11-12-2010 20:54:15   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանին եւ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկու հայկական պետությունների միջեւ համագործակցությանը եւ համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր: Ինչպես «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկուստեք նշվել է, որ այս ոլորտում առկա են լուրջ հեռանկարներ, որոնք մեծապես կնպաստեն Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Были обсуждены вопросы, касающиеся взаимосотрудничества между двумя армянскими государствами в сфере энергетики
• 11-12-2010 20:54:15   | Армения  |  Экономика
СТЕПАНАКЕРТ, 11 ДЕКАБРЯ, НОЯН ТАПАН. 11 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра энергетики и природных ресурсов Республики Армения Армена Мовсесяна и генерального директора ЗАО «АрмРосгазпром» Карена Карапетяна. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся взаимосотрудничества между двумя армянскими государствами в сфере энергетики и перспектив совместного осуществления различных программ. Как сообщили «НТ» из Главного информационного управления аппарата президента Республики Арцах, было обоюдно отмечено, что в этой сфере имеются серьезные перспективы, которые окажут весомое содействие социально-экономическому развитию Арцаха. Во встрече приняли участие премьер-министр Республики Арцах Ара Арутюнян, другие должностные лица.