ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դժգոհություն է հայտնել, որ երկրում բենզինի գինը զգալիորեն չի նվազում, և հրահանգել է Արդարադատության նախարարությանը հետաքննություն սկսել։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա գրել է Truth Social հարթակում։ «Խոշոր նավթային ընկերությունները չեն նվազեցնում իրենց գները բենզալցակայանում՝ համապատասխան նավթի համար իրենց կողմից վճարվող կտրուկ ցածր գնին։ Այդ գները կտրուկ անկում են ապրում։
Այլ կերպ ասած՝ հաճախորդներին խաբում են: Լավ կլինի, որ բենզինի գինը սկսի շատ ավելի արագ նվազել, քան տեղի է ունենում։ Ես հանձնարարել եմ Արդարադատության նախարարությանն անհապաղ հետաքննություն սկսել այս հարցի վերաբերյալ», - գրել է Թրամփը։ Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահը Թրամփը հայտնել էր, որ հունիսի 22-ին Հորմուզի նեղուցով մոտ 19 միլիոն բարել նավթ է անցել։ Նա նշել էր, որ «նավթի գինը նվազում է, և աշխարհը դառնում է շատ ավելի անվտանգ վայր»։

• 24-06-2026 11:14:44   | Armenia  |  World News
U.S. President Donald Trump has expressed dissatisfaction that gasoline prices in the country are not significantly decreasing and has instructed the Department of Justice to initiate an investigation.
According to Armenpress, he wrote this on the Truth Social platform. “Major oil companies are not lowering their prices at the gas station, despite the sharply lower price they pay for crude oil. Those prices are experiencing a sharp decline.
In other words, customers are being deceived. It would be good for gasoline prices to start decreasing much more rapidly than they are. I have instructed the Department of Justice to immediately investigate this issue,” Trump wrote. Earlier, President Trump had stated that approximately 19 million barrels of oil passed through the Strait of Hormuz on June 22. He noted that “the price of oil is decreasing, and the world is becoming a much safer place.”