ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դժգոհություն է հայտնել, որ երկրում բենզինի գինը զգալիորեն չի նվազում, և հրահանգել է Արդարադատության նախարարությանը հետաքննություն սկսել։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա գրել է Truth Social հարթակում։ «Խոշոր նավթային ընկերությունները չեն նվազեցնում իրենց գները բենզալցակայանում՝ համապատասխան նավթի համար իրենց կողմից վճարվող կտրուկ ցածր գնին։ Այդ գները կտրուկ անկում են ապրում։
Այլ կերպ ասած՝ հաճախորդներին խաբում են: Լավ կլինի, որ բենզինի գինը սկսի շատ ավելի արագ նվազել, քան տեղի է ունենում։ Ես հանձնարարել եմ Արդարադատության նախարարությանն անհապաղ հետաքննություն սկսել այս հարցի վերաբերյալ», - գրել է Թրամփը։ Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահը Թրամփը հայտնել էր, որ հունիսի 22-ին Հորմուզի նեղուցով մոտ 19 միլիոն բարել նավթ է անցել։ Նա նշել էր, որ «նավթի գինը նվազում է, և աշխարհը դառնում է շատ ավելի անվտանգ վայր»։

Президент США Дональд Трамп выразил недовольство тем, что цена на бензин в стране значительно не снижается, и поручил Министерству юстиции начать расследование.
«Арменпресс» сообщает, что об этом он написал на платформе Truth Social. «Крупные нефтяные компании не снижают свои цены на бензин на автозаправках, несмотря на резкое снижение цен на нефть, которую они покупают. Эти цены резко падают.
Иными словами, клиентов обманывают. Было бы хорошо, если бы цена на бензин начала снижаться гораздо быстрее, чем это происходит. Я поручил Министерству юстиции немедленно начать расследование по этому вопросу», - написал Трамп. Ранее президент США Трамп сообщил, что 22 июня через Ормузский пролив прошло около 19 миллионов баррелей нефти. Он отметил, что «цена на нефть снижается, и мир становится гораздо более безопасным местом».