Գևորգ Պապոյանը ԱՄԷ, Քուվեյթի, Իրաքի և Կատարի դեսպանների հետ քննարկել է հայկական արտադրանքի ներկայացվածության ընդլայնման հնարավորությունները
07-07-2026 16:49 Հայաստան Տնտեսություն
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հուլիսի 7-ին ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Քուվեյթի, Իրաքի և Կատարի դեսպաններին ու դիվանագիտական ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալներ Արման Խոջոյանն ու Անուշիկ Ավետյանը։
Նախարարը կարևորել է դեսպանությունների աջակցությունը՝ հայկական արտադրողների և ներմուծողների, խոշոր առևտրային ցանցերի ու դիստրիբյուտորների միջև գործարար կապերի ամրապնդման գործում։
Քննարկվել են հայկական արտադրանքի ներկայացվածության ընդլայնման հնարավորությունները Ծոցի երկրների շուկաներում, լոգիստիկ և տարանցիկ ուղղությունների զարգացումը, B2B հանդիպումների կազմակերպումը, ինչպես նաև երկկողմ տնտեսական համագործակցության այլ ուղղություններ։
Հանդիպման ավարտին նախարարը պատասխանել է դեսպանների հարցերին, լսել նրանց առաջարկությունները առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացման վերաբերյալ:

Gevorg Papoyan has discussed the possibilities of expanding the representation of Armenian products with the ambassadors of the UAE, Kuwait, Iraq, and Qatar.
07-07-2026 16:49 Armenia Economy
The Minister of Economy of the Republic of Armenia, Gevorg Papoyan, received the ambassadors and diplomatic representatives of the United Arab Emirates, Kuwait, Iraq, and Qatar on July 7. The meeting was also attended by the deputy ministers Arman Khojoyan and Anushik Avetyan.
The minister emphasized the importance of the embassies' support in strengthening business ties between Armenian producers and importers, major trade networks, and distributors.
The possibilities for expanding the representation of Armenian products in the markets of the Gulf countries, the development of logistics and transit routes, the organization of B2B meetings, as well as other directions of bilateral economic cooperation were discussed.
At the end of the meeting, the minister answered the ambassadors' questions and listened to their suggestions regarding the further development of trade and economic relations.