Պետությանը կվերադարձվի 2 միլիոն 490 հազար դրամ. Դատախազության՝ պետշահերի պաշտպանության հերթական հայցը բավարարվել է
07-07-2026 15:45 Հայաստան Իրավունք
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հունիսի 23-ի վճռով բավարարել է Գլխավոր դատախազության հայցը և անվավեր է ճանաչել ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ֆիզիկական անձի միջև 2012 թվականի դեկտեմբերի 23-ին կնքված՝ Երևան քաղաքի Ծարավ Աղբյուր փողոցի 61/11 հասցեում գտնվող՝ 261,5 քմ մակերեսով հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը:
Նկատի ունենալով, որ առկա է նշված հողամասը վերադարձնելու անհնարինություն, վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, որպես երկկողմանի ռեստիտուցիա, ֆիզիկական անձը պետությանը կվերադարձնի գույքի ձեռքբերման պահի դրությամբ շուկայական արժեքի տարբերությունը՝ 2 միլիոն 490 հազար դրամը:

Государству будет возвращено 2 миллиона 490 тысяч драмов. Иск прокуратуры о защите государственных интересов был удовлетворен.
07-07-2026 15:45 Армения Право
Антикоррупционный суд своим решением от 23 июня 2026 года удовлетворил иск Генеральной прокуратуры и признал недействительным договор купли-продажи земельного участка площадью 261,5 кв. м, заключенный 23 декабря 2012 года между Министерством обороны РА и физическим лицом по адресу: улица Царав Ахбюр, 61/11, город Ереван.
Учитывая, что существует невозможность возврата указанного земельного участка, после вступления решения в законную силу, в качестве взаимной реституции физическое лицо вернет государству разницу в рыночной стоимости на момент приобретения имущества, составившую 2 миллиона 490 тысяч драмов.