ՆԱՏՕ-ի՝ Ուկրաինային զինելnւ գիծը կավարտվի Արևմուտքի պարտnւթյամբ. Լավրով
tert.am. ՆԱՏՕ-ի՝ Ուկրաինային զինելու գիծը կավարտվի Արևմուտքի պարտությամբ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Ռուսական դիվանագիտության ղեկավարն ուշադրություն է հրավիրել եվրոպական տնտեսության, այդ թվում՝ գերմանականի, ճնշող վիճակի վրա։
«Եվ, իհարկե, այս իրավիճակում բյուջետային միջոցները հրամայական մեթոդներով զենքի արտադրության մեջ լցնելը, դե, դա ինչ-որ կերպ տնտեսությունը պահում է ջրի երեսին։ Ինչո՞վ դա կավարտվի։ Մի օր դա, անշուշտ, կավարտվի։
Եթե նրանք ցանկանում են մինչև վերջ միլիտարիզացվել, մի օր այդ ամենը պարզապես կավարտվի սեփական գերակայության համար նրանց մղվող մրցավազքում պարտությամբ», - ասել է նա Աֆրիկյան միության հանձնաժողովի նախագահ Մահամուդ Ալի Յուսուֆի հետ խորհրդակցությունների արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ։

Линия НАТО по вооружению Украины закончится поражением Запада. Лавров
tert.am. Линия НАТО по вооружению Украины закончится поражением Запада. Об этом заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, сообщает ТАСС:
Глава российской дипломатии обратил внимание на подавляющее состояние европейской экономики, включая германскую.
«И, конечно, в этой ситуации наполнение бюджетными средствами производства оружия обязательными методами, ну, это как-то поддерживает экономику на плаву. Чем это закончится? Однажды это, безусловно, закончится.
Если они хотят до конца милитаризоваться, однажды все это просто закончится поражением в гонке за собственным превосходством», - сказал он на пресс-конференции по итогам консультаций с председателем Комиссии Африканского союза Махмудом Али Юсуфом.