ՆԱՏՕ-ի՝ Ուկրաինային զինելnւ գիծը կավարտվի Արևմուտքի պարտnւթյամբ. Լավրով
tert.am. ՆԱՏՕ-ի՝ Ուկրաինային զինելու գիծը կավարտվի Արևմուտքի պարտությամբ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Ռուսական դիվանագիտության ղեկավարն ուշադրություն է հրավիրել եվրոպական տնտեսության, այդ թվում՝ գերմանականի, ճնշող վիճակի վրա։
«Եվ, իհարկե, այս իրավիճակում բյուջետային միջոցները հրամայական մեթոդներով զենքի արտադրության մեջ լցնելը, դե, դա ինչ-որ կերպ տնտեսությունը պահում է ջրի երեսին։ Ինչո՞վ դա կավարտվի։ Մի օր դա, անշուշտ, կավարտվի։
Եթե նրանք ցանկանում են մինչև վերջ միլիտարիզացվել, մի օր այդ ամենը պարզապես կավարտվի սեփական գերակայության համար նրանց մղվող մրցավազքում պարտությամբ», - ասել է նա Աֆրիկյան միության հանձնաժողովի նախագահ Մահամուդ Ալի Յուսուֆի հետ խորհրդակցությունների արդյունքներին նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ։

NATO's line of arming Ukraine will end with the West's defeat, Lavrov.
tert.am. The line of NATO arming Ukraine will end with the West's defeat. This was stated by the Russian Foreign Minister Sergey Lavrov, TASS reports:
The head of Russian diplomacy drew attention to the overwhelming state of the European economy, including Germany's.
«And, of course, in this situation, pouring budgetary resources into arms production by imperative methods keeps the economy afloat somehow. How will this end? One day it will certainly end.
If they want to militarize to the end, one day all of this will simply end in defeat in the race driven by their own supremacy,» he said at a press conference dedicated to the results of consultations with the Chairperson of the African Union Commission, Mahamoud Ali Yusuf.