Էկոնոմիկայի նախարարությունը հերքել է լուրը, թե Գևորգ Պապոյանը ռուսական կողմին խնդրել է իրեն հնարավորություն տալ մասնակցել Եկատերինբուրգի առևտրատնտեսական ֆորումին
25-06-2026 10:56 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am. Էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի խոսնակ Լիլիթ Շաբոյանը հերքել է մամուլում հրապարակված լուրը, թե նախարար Գևորգ Պապոյանը «նամակ է գրել Ռուսաստանի առևտրի և արդյունաբերության նախարար Անտոն Ալիխանովին և խնդրել իրեն հնարավորություն տալ մասնակցել հուլիսի 6-7-ը Եկատերինբուրգում կայանալիք առևտրատնտեսական ֆորումին»։
«Այսօր մամուլում իրականությանը չհամապատասխանող հերթական տեղեկությունն է տարածվել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի վերաբերյալ։ Մասնավորապես՝ նրա առաջիկա գործուղման մասին:
Վերջերս, նախարար Գևորգ Պապոյանը հրավեր է ստացել ռուս գործընկերոջից՝ մասնակցելու հուլիսին Եկատերինբուրգում կայանալիք առևտրատնտեսական ֆորումին:
Սա է միակ փաստը: Հրապարակման մյուս հատվածները հեղինակի կողմից ներկայացված ենթադրություններն ու գնահատականներ են, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը։
Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունները շարունակվում են կառուցվել փոխադարձ հարգանքի և կառուցողական երկխոսության սկզբունքների հիման վրա։ Այդ հարաբերությունների շրջանակում տարբեր մակարդակներում շփումներն ու հանդիպումները եղել են և շարունակում են մնալ աշխատանքային գործընթացի մաս»։

Министерство экономики опровергло информацию о том, что Геворг Папоян попросил российскую сторону предоставить ему возможность участвовать в Екатеринбургском торгово-экономическом форуме.
25-06-2026 10:54 Армения Обзор прессы Диаспоры
Пресс-секретарь министра экономики Лилит Шабоян опровергла информацию, опубликованную в прессе, о том, что министр Георгий Папоян «написал письмо министру торговли и промышленности России Антону Алиханову и попросил дать ему возможность участвовать в торгово-экономическом форуме, который пройдет 6-7 июля в Екатеринбурге».
«Сегодня в прессе была распространена очередная информация, не соответствующая действительности, о министре экономики РА Георгии Папояне. В частности, о его предстоящей командировке:
Недавно министр Георгий Папоян получил приглашение от российского коллеги для участия в торгово-экономическом форуме, который пройдет в июле в Екатеринбурге:
Это единственный факт. Остальные части публикации являются предположениями и оценками автора, которые не соответствуют действительности.
Отношения Армении и России продолжают строиться на принципах взаимного уважения и конструктивного диалога. В рамках этих отношений контакты и встречи на разных уровнях имели место и продолжают оставаться частью рабочего процесса».