Էկոնոմիկայի նախարարությունը հերքել է լուրը, թե Գևորգ Պապոյանը ռուսական կողմին խնդրել է իրեն հնարավորություն տալ մասնակցել Եկատերինբուրգի առևտրատնտեսական ֆորումին
25-06-2026 10:56 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am. Էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի խոսնակ Լիլիթ Շաբոյանը հերքել է մամուլում հրապարակված լուրը, թե նախարար Գևորգ Պապոյանը «նամակ է գրել Ռուսաստանի առևտրի և արդյունաբերության նախարար Անտոն Ալիխանովին և խնդրել իրեն հնարավորություն տալ մասնակցել հուլիսի 6-7-ը Եկատերինբուրգում կայանալիք առևտրատնտեսական ֆորումին»։
«Այսօր մամուլում իրականությանը չհամապատասխանող հերթական տեղեկությունն է տարածվել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի վերաբերյալ։ Մասնավորապես՝ նրա առաջիկա գործուղման մասին:
Վերջերս, նախարար Գևորգ Պապոյանը հրավեր է ստացել ռուս գործընկերոջից՝ մասնակցելու հուլիսին Եկատերինբուրգում կայանալիք առևտրատնտեսական ֆորումին:
Սա է միակ փաստը: Հրապարակման մյուս հատվածները հեղինակի կողմից ներկայացված ենթադրություններն ու գնահատականներ են, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը։
Հայաստանի և Ռուսաստանի հարաբերությունները շարունակվում են կառուցվել փոխադարձ հարգանքի և կառուցողական երկխոսության սկզբունքների հիման վրա։ Այդ հարաբերությունների շրջանակում տարբեր մակարդակներում շփումներն ու հանդիպումները եղել են և շարունակում են մնալ աշխատանքային գործընթացի մաս»։

The Ministry of Economy has denied the news that Gevorg Papoyan asked the Russian side to give him the opportunity to participate in the Yekaterinburg trade and economic forum.
25-06-2026 10:54 Armenia Press of Diaspora
The spokesperson for the Minister of Economy, Lilith Shaboyan, has denied the news published in the media that Minister Gevorg Papoyan "wrote a letter to the Minister of Trade and Industry of Russia, Anton Alikhanov, and requested the opportunity to participate in the trade and economic forum to be held in Yekaterinburg on July 6-7."
"Today, yet another piece of information that does not correspond to reality has been disseminated in the media regarding the Minister of Economy of the Republic of Armenia, Gevorg Papoyan. Specifically, regarding his upcoming business trip:
Recently, Minister Gevorg Papoyan received an invitation from his Russian counterpart to participate in the trade and economic forum to be held in Yekaterinburg in July.
This is the only fact. The other parts of the publication are assumptions and evaluations presented by the author, which do not correspond to reality.
The relations between Armenia and Russia continue to be built on the principles of mutual respect and constructive dialogue. Within the framework of these relations, communications and meetings at various levels have taken place and continue to be part of the working process."