Կացարաններից մինչև ջրավազաններ․ ամփոփվել են ՄԱԶԾ-ի երկամյա ծրագրի արդյունքները
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Առնակ Ավետիսյանը ունդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) Հայաստանում մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Զոկուլսկիին։
Հանդիպման նպատակն էր «Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված անձանց և ընդունող համայնքների համար հիմնական ենթակառուցվածքների և սոցիալական ինտեգրման աջակցության ծրագրի» ամփոփումը և արդյունքների քննարկումը։
Երկամյա ծրագրի իրականացման շնորհիվ ՀՀ համայնքներում կառուցվել են 10 կացարաններ, վերանորոգվել են 10 գյուղական ամբուլատորիաներ, տեղադրվել են 74 էներգետիկ կայաններ, ինչպես նաև Ճամբարակ և Գորիս բնակավայրերում կառուցվել են ջրավազաններ։
Նախարարի տեղակալը ընդգծել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրերի կարևորությունը, ինչպես նաև իրականացվող և պլանավորվող ծրագրերի ներդրումը Հայաստանի համայնքների հզորացման, ապակենտրոնացման և սոցիալական զարգացման գործում։

От приютов до бассейнов: подведены итоги двухлетней программы МАЦЗ
Заместитель министра территориального управления и инфраструктур Арнак Аветисян встретился с заместителем постоянного представителя Программы развития ООН (ПРООН) в Армении Константином Зокульским.
Цель встречи заключалась в подведении итогов и обсуждении результатов программы «Поддержка основных инфраструктур и социальной интеграции для лиц, перемещенных из Нагорного Карабаха, и принимающих общин».
В результате реализации двухлетней программы в общинах Армении было построено 10 жилых помещений, отремонтировано 10 сельских амбулаторий, установлено 74 энергетических станции, а также построены водоемы в населенных пунктах Джамбарк и Горис.
Заместитель министра подчеркнул важность программ развития ООН, а также внедрение реализуемых и планируемых программ в укрепление общин Армении, децентрализацию и социальное развитие.