Գեղարքունիքի մարզում մեկնարկել է 2026 թվականի ամառային զորակոչը
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի ֆեյսբուքյան էջում տեղադրվել է լուսանկար եւ կից կատարվել հետևյալ գրառումը.
«Գեղարքունիքի մարզում մեկնարկեց 2026 թվականի ամառային զորակոչը։
Այսօր Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը Մարտունի համայնքում մասնակցեց զորակոչի միջոցառմանը, զրուցեց նորակոչիկների հետ, շնորհավորեց և մաղթեց խաղաղ ու անվտանգ ծառայություն։
Մարզպետի հորդորն էր՝ պատասխանատվությամբ մոտենալ ծառայությանը, լինել հոգատար ծառայակից ընկերների նկատմամբ և ձեռք բերած գիտելիքներն ու կարողությունները ծառայեցնել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանությանը։
Վարդենիս համայնքում ևս մեկնարկեց ամառային զորակոչը, իսկ հուլիսի 1-ին նորակոչիկների հերթական խմբերը հայկական բանակ կմեկնեն նաև Գավառ, Սևան և Ճամբարակ համայնքներից։
Մարզպետը վստահություն է հայտնել, որ նորակոչիկները պատվով կանցնեն զինվորական ծառայության ճանապարհը՝ արժանապատվորեն կատարելով իրենց պարտքը Հայաստանի Հանրապետության հանդեպ»

The summer conscription for 2026 has begun in the Gegharkunik region.
The photo has been posted on the Facebook page of the Gegharkunik Regional Governor's Office, along with the following caption.
«The summer conscription for 2026 has started in the Gegharkunik region.
Today, Gegharkunik Governor Karen Sargsyan participated in the conscription event in the Martuni community, talked to the recruits, congratulated them, and wished them a peaceful and safe service.
The governor urged them to approach their service responsibly, to be caring towards their fellow servicemen, and to use the knowledge and skills they have acquired to serve the defense of the Republic of Armenia.
The summer conscription has also started in the Vardenis community, and on July 1, the next groups of recruits will depart for the Armenian army from the communities of Gavar, Sevan, and Chambarak.
The governor expressed confidence that the recruits will honorably complete their military service, fulfilling their duty to the Republic of Armenia»