ԿԸՀ-ն ուժը կորցրած է ճանաչել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածուների կողմից ԿԸՀ ներկայացված թվով 105 թեկնածուի գրանցումները
08-07-2026 19:00 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հուլիսի 8-ի հերթական նիստում ուժը կորցրած է ճանաչել 2026 թվականի հունիսի 7-ին կայացած Ազգային ժողովի հերթական ընտրություններին մասնակցած «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածուների կողմից Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացված թվով 105 թեկնածուների գրանցումները։

ЦИК признал недействительными регистрации 105 кандидатов, представленных в ЦИК от избирательного списка блока партий «Сильный Армения».
08-07-2026 19:00 Армения Пресс-релизы
Центральная избирательная комиссия Армении на очередном заседании 8 июля признала недействительными регистрации 105 кандидатов в депутаты, представленных Центральной избирательной комиссии от избирательного списка блока партий «Сильная Армения», участвовавшего в очередных выборах Национального собрания, состоявшихся 7 июня 2026 года.