Զելենսկին ավելի շատ խոսում է Ուկրաինայի համար հատկացվող գումարի, քան հակամարտության ավարտի մասին․ Թրամփ
09-07-2026 12:19 ԱՄՆ Քաղաքականություն
Հայկական ժամանակ. ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ասել է, որ Վլադիմիր Զելենսկին ավելի շատ խոսում է Ուկրաինայի համար նախատեսված գումարի մասին, քան հակամարտության ավարտի:
«Նա ավելի շատ խոսում է գումարի, քան հակամարտության ավարտի մասին։ Գիտեք, կարծում եմ, որ նա կարող է երկրի վերակառուցումը համարել ավելի կարևոր, քան հակամարտությունը»,- նկատել է նա։

Zelensky talks more about the money allocated for Ukraine than about the end of the conflict, Trump said.
09-07-2026 12:13 USA Politics
Armenian Time. US President Donald Trump has stated that Vladimir Zelensky talks more about the money allocated for Ukraine than about the end of the conflict.
«He talks more about the money than about the end of the conflict. You know, I think he may consider the reconstruction of the country more important than the conflict,» he noted.