800-ից ավելի հայտ է ներկայացվել. Փաշինյանը՝ 200 լավագույն բուհերի շրջանավարտներին գործադիրում աշխատանքի հրավիրելու մասին
09-07-2026 15:17 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
1lurer.am Կառավարության ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողը հետաքրքրվեց՝ օրերս ՀՀ վարչապետը հայտարարություն էր տարածել՝ աշխարհի 200 լավագույն բուհերի ուսանողներին հրավիրելով Կառավարությունում աշխատանքի: Կա՞ արձագանք, դիմողները ՀՀ քաղաքացի՞ են, թե՞ օտարերկրացիներ են:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց՝ 800-ից ավելի հայտ է ներկայացվել, հիմնականում հայեր և ՀՀ քաղաքացիներ են, բայց կան նաև օտարերկրացիներ: Հիմա քննարկվում է, որ որոշակի պրոցեսների արդյունքում գնահատականի արժանացած մարդկանց Հայաստանում աշխատանք առաջարկվի:
«Արդեն իսկ կան մարդիկ, որոնց պատրաստվում եմ առաջիկայում հանդիպել: Կքննարկենք: Նույնիսկ չեմ բացառում նրանց բարձր պաշտոններում նշանակելու հնարավորությունը»,- ասաց նա:

Более 800 заявок было подано. Пашинян о приглашении 200 лучших выпускников вузов на работу в исполнительные органы.
09-07-2026 15:17 Армения Обзор прессы Диаспоры
1lurer.am Во время брифинга правительства журналист поинтересовался, что на днях премьер-министр Армении сделал заявление, пригласив студентов из 200 лучших университетов мира работать в правительстве. Есть ли отклик, являются ли заявители гражданами Армении или это иностранцы?
Премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что подано более 800 заявок, в основном это армяне и граждане Армении, но есть и иностранцы. В настоящее время обсуждается возможность предложения работы в Армении людям, которые будут оценены в результате определенных процессов:
«Уже есть люди, с которыми я собираюсь встретиться в ближайшее время. Мы обсудим. Я даже не исключаю возможности назначения их на высокие должности»,- сказал он: