800-ից ավելի հայտ է ներկայացվել. Փաշինյանը՝ 200 լավագույն բուհերի շրջանավարտներին գործադիրում աշխատանքի հրավիրելու մասին
09-07-2026 15:17 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
1lurer.am Կառավարության ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողը հետաքրքրվեց՝ օրերս ՀՀ վարչապետը հայտարարություն էր տարածել՝ աշխարհի 200 լավագույն բուհերի ուսանողներին հրավիրելով Կառավարությունում աշխատանքի: Կա՞ արձագանք, դիմողները ՀՀ քաղաքացի՞ են, թե՞ օտարերկրացիներ են:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց՝ 800-ից ավելի հայտ է ներկայացվել, հիմնականում հայեր և ՀՀ քաղաքացիներ են, բայց կան նաև օտարերկրացիներ: Հիմա քննարկվում է, որ որոշակի պրոցեսների արդյունքում գնահատականի արժանացած մարդկանց Հայաստանում աշխատանք առաջարկվի:
«Արդեն իսկ կան մարդիկ, որոնց պատրաստվում եմ առաջիկայում հանդիպել: Կքննարկենք: Նույնիսկ չեմ բացառում նրանց բարձր պաշտոններում նշանակելու հնարավորությունը»,- ասաց նա:

More than 800 applications have been submitted. Pashinyan on inviting graduates from the top 200 universities to work in the executive.
09-07-2026 15:17 Armenia Press of Diaspora
1lurer.am During the government briefing, a journalist inquired about the recent statement made by the Prime Minister of Armenia, inviting students from the world's top 200 universities to work in the government. Is there any response, are the applicants Armenian citizens, or are they foreigners?
Prime Minister Nikol Pashinyan informed that over 800 applications have been submitted, mainly from Armenians and Armenian citizens, but there are also foreigners. It is currently being discussed that as a result of certain processes, job offers will be made to those who have been evaluated positively in Armenia.
«There are already people I am preparing to meet in the near future. We will discuss. I do not even rule out the possibility of appointing them to high positions,» he said.