«Արարատցեմենտի» գործարանը հուլիսի 10-ից ամբողջական կսկսի աշխատել. էկոնոմիկայի փոխնախարար
Այս մասին գործարանի մոտ լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրել է էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը:
«Մենք տեխնիկական հարցեր էինք քննարկում՝ ոնց կարող ենք անել, որ գործարանը չկանգնի և աշխատի: Իրավական գործընթացների պատասխանն իրավապահ կառույցները կտան: Մեծ հավանականությամբ գործարանը մեծ վնասներ չի կրել չաշխատելու հետևանքով, մենք ժամանակին հասել ենք»,- նշել է փոխնախարարը:
«Արարատցեմենտ»-ի աշխատակիցներն առավոտյան հավաքվել են գործարանի մոտ, բողոքի ակցիա արել: Արդեն 4-րդ օրը հարկադիր պարապուրդում գտնվող «Արարատցեմենտի» աշխատակիցները հայտարարել են, որ ուզում են հասկանալ՝ ինչ է գործարանի շուրջ կատարվում, ու ինչ է լինելու իրենց հետագա ճակատագիրը:
Օրերս ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հետ կապված քրեական վարույթի շրջանակներում իրավապահները կապարակնքել են գործարանը, և այն չէր աշխատում:

Завод «Араратцемент» начнет работать в полном объеме с 10 июля, - заместитель министра экономики.
Об этом сообщил заместитель министра экономики Эдгар Закарян на пресс-конференции с журналистами у завода:
«Мы обсуждали технические вопросы о том, как сделать так, чтобы завод не останавливался и работал. Ответ на юридические процессы дадут правоохранительные органы. С большой вероятностью завод не понес больших убытков из-за простоя, мы вовремя справились», - отметил заместитель министра:
Сотрудники «Араратцемента» собрались утром у завода и провели акцию протеста. Уже 4-й день находящиеся в вынужденном простое сотрудники «Араратцемента» заявили, что хотят понять, что происходит вокруг завода и какова их дальнейшая судьба:
На днях в рамках уголовного дела, связанного с лидером БГК Гагиком Царукяном, правоохранительные органы закрыли завод, и он не работал: