13 ամիս առաջ ինձ առաջադրեցին 3 մեղադրանք․ մեկը՝ «Մեր ձևով» Եկեղեցու պաշտպանության համար, ինչի համար հպարտ եմ, մյուս 2 մեղադրանքը համարում եմ իրավունքի հանդեպ խnւլիգանություն. Սամվել Կարապետյան
09-07-2026 18:54 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am 13 ամիս առաջ ինձ առաջադրեցին երեք մեղադրանք, մեկը՝ «Մեր ձևով» Եկեղեցու պաշտպանության համար, ինչի համար հպարտ եմ, մյուս երկու մեղադրանքը համարում եմ դատախազի, քննիչի կողմից իրավունքի հանդեպ խուլիգանություն։ Այս մասին դատարանում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
«Բացարձակ կապ չունեմ այն հարցերի հետ, որով ինձ մեղադրանք են առաջադրել։ Մյուս մեղադրանքներն էլ համարում եմ քննիչների և դատախազների կողմից իրավունքի հանդեպ խուլիգանություն։ Ես այդպես էլ չհասկացա այս 13 ամսում, թե ինչի համար եմ մեղադրվում։ Կարծում եմ, որ դատարանն ավելի խորը պետք է ուսումնասիրի այս հարցերը»,–ասել է նա։

13 месяцев назад мне предъявили 3 обвинения: одно — за защиту Церкви «Нашим способом», чем я горжусь, остальные 2 обвинения считаю хулиганством по отношению к праву. Самвел Карапетян
09-07-2026 18:54 Армения Политика
tert.am 13 месяцев назад мне предъявили три обвинения, одно из которых связано с защитой Церкви «Нашим способом», за что я горжусь, остальные два обвинения считаю хулиганством со стороны прокурора и следователя. Об этом в суде заявил лидер партии «Сильный Армения» Самвел Карапетян.
«Абсолютно не имею никакого отношения к тем вопросам, по которым мне предъявлены обвинения. Остальные обвинения также считаю хулиганством со стороны следователей и прокуроров. Я так и не понял за эти 13 месяцев, в чем меня обвиняют. Думаю, что суд должен более глубоко изучить эти вопросы», – сказал он.