13 ամիս առաջ ինձ առաջադրեցին 3 մեղադրանք․ մեկը՝ «Մեր ձևով» Եկեղեցու պաշտպանության համար, ինչի համար հպարտ եմ, մյուս 2 մեղադրանքը համարում եմ իրավունքի հանդեպ խnւլիգանություն. Սամվել Կարապետյան
09-07-2026 18:54 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am 13 ամիս առաջ ինձ առաջադրեցին երեք մեղադրանք, մեկը՝ «Մեր ձևով» Եկեղեցու պաշտպանության համար, ինչի համար հպարտ եմ, մյուս երկու մեղադրանքը համարում եմ դատախազի, քննիչի կողմից իրավունքի հանդեպ խուլիգանություն։ Այս մասին դատարանում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը։
«Բացարձակ կապ չունեմ այն հարցերի հետ, որով ինձ մեղադրանք են առաջադրել։ Մյուս մեղադրանքներն էլ համարում եմ քննիչների և դատախազների կողմից իրավունքի հանդեպ խուլիգանություն։ Ես այդպես էլ չհասկացա այս 13 ամսում, թե ինչի համար եմ մեղադրվում։ Կարծում եմ, որ դատարանն ավելի խորը պետք է ուսումնասիրի այս հարցերը»,–ասել է նա։

13 months ago, I was charged with 3 accusations: one for defending the Church in "Our Way," which I am proud of, and the other 2 accusations I consider to be hooliganism against the law. Samvel Karapetyan
09-07-2026 18:54 Armenia Politics
tert.am 13 months ago, I was charged with three accusations, one for defending the Church "in our way," which I am proud of, while I consider the other two accusations to be hooliganism against the law by the prosecutor and investigator. This was stated in court by the leader of the "Strong Armenia" party, Samvel Karapetyan.
"I have absolutely no connection to the issues for which I have been charged. I also consider the other accusations to be hooliganism against the law by the investigators and prosecutors. I still do not understand what I am being accused of in these 13 months. I believe the court should examine these issues more deeply," he said.