Վարդենիսի բժշկական կենտրոնի համար նախատեսվում է նոր շենք կառուցել
Կառավարությունն ընդունել է «Անշարժ գույք ամրացնելու և անժամկետ, անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրելու մասին» որոշում։
Ըստ հիմնավորման՝ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի Գայի փողոցում գտնվող անշարժ գույքը նախատեսվում է ամրացնել ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեին։ Որոշմամբ առաջարկվում է նաև միավորել արդեն իսկ վերջինիս ամրացված մի շարք գույքեր։
Ըստ այդմ՝ նախատեսվում է կառուցել Վարդենիսի բժշկական կենտրոնի համար նոր շենք՝ տարածաշրջանի բնակչությանն առավել որակով բժշկական օգնության և սպասարկման ծառայություններ մատուցելու նպատակով:

Для медицинского центра Вардениса планируется строительство нового здания.
Правительство приняло решение о «Укреплении недвижимого имущества и предоставлении права на безсрочное, безвозмездное пользование».
Согласно обоснованию, недвижимое имущество, расположенное на улице Гая в городе Вардениc Гегаркуникской области, планируется укрепить за Государственным комитетом управления государственным имуществом. Решением также предлагается объединить уже укрепленные объекты.
В соответствии с этим, планируется построить новое здание для медицинского центра Вардениc с целью предоставления более качественных медицинских услуг и обслуживания населению региона: