Կրակոցներ՝ Վանաձորում․ ՀՀ ՊՆ պայմանագրային զինծառայողը խոստովանել է, որ ինքն է կրակոցների հեղինակը
shamshyan.com. Հունիսի 28-ին կրակոցներ են հնչել Լոռու մարզում։ Ժամը 15։30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Բազումի բաժին է դիմել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի Վանաձորի պահպանության բաժնի դատավարության մասնակիցների պաշտպանության խմբի տեսուչը և հայտնել, որ ծառայության ընթացքում Վանաձոր քաղաքի Ալավերդյան փողոցի 49Ա հասցեի մոտակայքում նկատել է տղամարդու, ով ատրճանակին նմանվող առարկայով կրակոցներ արձակելիս է եղել ու մոտենալով պարզել է, որ վերջինը հանդիսանում է Լոռու մարզի բնակիչ 35-ամյա Ֆրունզիկ Ս․-ն։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկանության գվարդիայի տեսուչին տղամարդը հայտնել է, որ ձեռքինն ատրճանակ է, պատկանում է իրեն և քանի որ ատեստավորման քննության է, մի քանի անգամ կրակել է գետնին։Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ տղամարդը ինքնակամ ներկայացրել է ատրճանակը։Դեպքի փաստով ոստիկանության Բազումի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության 7-րդ կայազորային քննչական բաժին։Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով Ֆրունզիկ Ս․-ն ծառայում է ՀՀ ՊՆ N զորամասում, որպես պայմանագրային զինծառայող։

Выстрелы в Ванадзоре: контрактник Министерства обороны Армении признал, что он является автором выстрелов
30-06-2026 10:42 Армения Обзор прессы Диаспоры
shamshyan.com. 28 июня в Лорийской области раздались выстрелы. Около 15:30 в отделение полиции Базума Главного управления общественной безопасности МВД Армении обратился инспектор группы защиты участников судебного разбирательства охраны Ванадзора и сообщил, что во время службы в районе улицы Алаверди, 49А в городе Ванадзор он заметил мужчину, который стрелял из предмета, похожего на пистолет, и, подойдя ближе, выяснил, что это 35-летний Фрунзик С. из Лорийской области.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, мужчине инспектор полиции сказал, что у него в руках пистолет, который принадлежит ему, и поскольку он проходит аттестацию, несколько раз выстрелил в землю. По информации Г. Шамшяна, мужчина добровольно сдал пистолет. По факту происшествия в отделении полиции Базума были составлены документы, которые переданы в 7-й гарнизонный следственный отдел Главного управления военной прокуратуры РА. По данным Г. Шамшяна, Фрунзик С. служит в Н армейской части как контрактный военнослужащий.