Արագածոտնի մարզի դատախազության կողմից ծանր հանցագործություններով մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 5 քրեական վարույթ
05-08-2026 16:00 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Արագածոտնի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթներով, ինչպես նաև դատախազական ներգործության միջոցների կիրառմամբ, պետությանը, համայնքին, պետական և համայնքային մասնակցությամբ կազմակերպություններին պատճառված վնասի վերականգված գումարի չափը կազմել է 11 միլիոն 186 հազար դրամ:
Արագածոտնի մարզի դատախազության կողմից, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, ծանր հանցագործություններով մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 5 քրեական վարույթ:
Ծանր հանցագործություններով օրինական ուժի մեջ է մտել 4 մեղադրական դատավճիռ, իսկ առանձնապես ծանր հանցագործություններով՝ 1 մեղադրական դատավճիռ:

Прокуратурой Арагацотнского района в суд переданы 5 уголовных дел с обвинительным заключением по тяжким преступлениям.
05-08-2026 16:00 Армения Пресс-релизы
В марзе Арагацотна, в первом полугодии 2026 года, в рамках уголовных производств, а также с применением мер прокурорского воздействия, сумма восстановленного ущерба, причиненного государству, общине, организациям с государственным и муниципальным участием, составила 11 миллионов 186 тысяч драмов:
Прокуратурой Арагацотна в первом полугодии 2026 года в суд было передано 5 уголовных производств с обвинительным заключением по тяжким преступлениям:
По тяжким преступлениям вступили в законную силу 4 обвинительных приговора, а по особо тяжким преступлениям — 1 обвинительный приговор: