Արագածոտնի նախկին մարզպետ Սարգիս Սահակյանից հօգուտ պետության կբռնագանձվի շուրջ 184 միլիոն դրամ և անշարժ գույք
05-08-2026 17:30 Հայաստան Իրավունք
2026 թվականի հուլիսի 24-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից մասնակի բավարարվել է Դատախազության հայցը՝ ընդդեմ Արագածոտնի նախկին մարզպետ Սարգիս Սահակյանի և նրան փոխկապակցված անձանց:

У бывшего губернатора Араратской области Саргиса Сахакяна будет взыскано в пользу государства около 184 миллионов драмов и недвижимое имущество.
05-08-2026 17:30 Армения Право
24 июля 2026 года Антикоррупционным судом частично удовлетворен иск Прокуратуры против бывшего губернатора Арагацотна Саргиса Сахакяна и связанных с ним лиц: