Կոնցեռնի նախկին գլխավոր տնօրենը և ընկերության տնօրենը ձերբակալվել են
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է Գ.Ծ.-ի և այլ անձանց կողմից առանձնապես խոշոր չափերով՝ 8 մլրդ 126 մլն 946 հզր 460 ՀՀ դրամին համարժեք 21 մլն 72 հզր 827 ԱՄՆ դոլար արժողության գույքերը և դրամական միջոցները խաբեությամբ հափշտակելու և փողերի լվացում կատարելու առերևույթ դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա կոնցեռնի նախկին գլխավոր տնօրեն, տնօրենների խորհրդի նախագահ Ս.Ա.-ի և ընկերության տնօրեն Ա.Դ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 46-255-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով խարդախությանն օժանդակելը) և 46-296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացմանն օժանդակելը):
2026 թվականի օգոստոսի 5-ին վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից կայացված որոշումների հիման վրա Ս.Ա.-ն և Ա.Դ.-ն ձերբակալվել են՝ դատարան ներկայացնելու նպատակով:

The former CEO of the concern and the director of the company have been arrested.
The investigation into the apparent cases of fraudulently misappropriating properties and monetary funds equivalent to 21 million 72 thousand 827 US dollars, amounting to 8 billion 126 million 946 thousand 460 Armenian drams, by G. Ts. and others, is being conducted by the Main Department for the Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the RA Investigative Committee.
Based on sufficient evidence obtained, public criminal prosecution has been initiated against the former general director of the concern, S. A., and the company director, A. D., under Article 46-255, Part 3, Point 3 of the Criminal Code (aiding in particularly large-scale fraud) and Article 46-296, Part 3, Point 3 (aiding in particularly large-scale money laundering).
On August 5, 2026, based on the decisions made by the prosecuting authority, S. A. and A. D. were arrested for the purpose of being presented to the court.