ԵՄ-ն Ուկրաինային կտրամադրի 1.4 միլիարդ եվրո՝ ռուսական սառեցված ակտիվներից
shantnews.am Եվրամիությունը 1.4 միլիարդ եվրո կփոխանցի Ուկրաինային՝ Ռուսաստանի սառեցված ակտիվներից ստացված եկամուտներից: Միջոցները կօգտագործվեն պաշտպանության համար:
Այս մասին հաղորդում է RBC-Ukraine-ն ՝ հղում անելով Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի և Ուկրաինայի վարչապետ Սերգեյ Կորեցկու հայտարարությանը։
«Մենք կրկին արթնանում ենք Ռուսաստանի կողմից Ուկրաինայի վրա օդային հարվածների միջոցով կատարված սարսափելի հանցագործությունների մասին լուրերից։ Ռուսաստանը պետք է վճարի իր պատճառած ավերածությունների համար։ Եվ մենք օգտագործում ենք սառեցված ռուսական ակտիվներից ստացված եկամուտը՝ դա ապահովելու համար», – ընդգծել է նա։

The EU will provide Ukraine with 1.4 billion euros from frozen Russian assets.
shantnews.am The European Union will transfer 1.4 billion euros to Ukraine from the revenues generated from frozen Russian assets. The funds will be used for defense purposes:
This was reported by RBC-Ukraine, referencing a statement by European Commission President Ursula von der Leyen and Ukrainian Prime Minister Sergey Korotky.
«We are once again waking up to news of horrific crimes committed by Russia through airstrikes on Ukraine. Russia must pay for the destruction it has caused. And we are using the revenue from frozen Russian assets to ensure that,» he emphasized.