ԵՄ-ն Ուկրաինային կտրամադրի 1.4 միլիարդ եվրո՝ ռուսական սառեցված ակտիվներից
shantnews.am Եվրամիությունը 1.4 միլիարդ եվրո կփոխանցի Ուկրաինային՝ Ռուսաստանի սառեցված ակտիվներից ստացված եկամուտներից: Միջոցները կօգտագործվեն պաշտպանության համար:
Այս մասին հաղորդում է RBC-Ukraine-ն ՝ հղում անելով Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի և Ուկրաինայի վարչապետ Սերգեյ Կորեցկու հայտարարությանը։
«Մենք կրկին արթնանում ենք Ռուսաստանի կողմից Ուկրաինայի վրա օդային հարվածների միջոցով կատարված սարսափելի հանցագործությունների մասին լուրերից։ Ռուսաստանը պետք է վճարի իր պատճառած ավերածությունների համար։ Եվ մենք օգտագործում ենք սառեցված ռուսական ակտիվներից ստացված եկամուտը՝ դա ապահովելու համար», – ընդգծել է նա։

ЕС предоставит Украине 1,4 миллиарда евро из замороженных российских активов
shantnews.am Европейский Союз переведет 1,4 миллиарда евро Украине из доходов, полученных от замороженных активов России. Средства будут использованы на нужды обороны:
Об этом сообщает RBC-Ukraine, ссылаясь на заявление президента Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен и премьер-министра Украины Сергея Корецкого.
«Мы снова просыпаемся от новостей о ужасных преступлениях, совершенных Россией против Украины с помощью воздушных ударов. Россия должна заплатить за свои разрушения. И мы используем доходы от замороженных российских активов, чтобы это обеспечить», – подчеркнула она.