ՀԾԿՀ-ի որոշմամբ երկարաձգվել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի «Հրազդան-5» կայանի լիցենզիան
Oգոստոսի 5-ին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած նիստում քննարկվել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ին տրամադրված «Հրազդան-5» կայանում ջերմային էներգիայի արտադրության լիցենզիայի գործողության ժամկետը երկարաձգելու հարցը։
Ընկերության ներկայացրած հայտը սահմանված կարգով ուսումնասիրվել է հանձնաժողովի համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից։ Հայտի վերաբերյալ առարկություններ չեն ներկայացվել, ուստի նիստում քննարկված որոշման նախագիծն ընդունվել է միաձայն։
Հանձնաժողովի որոշմամբ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ին տրամադրված ջերմային էներգիայի արտադրության լիցենզիայի գործողության ժամկետը երկարաձգվել է մինչև 2027 թվականի օգոստոսի 13-ը։

По решению РКЭК продлен срок действия лицензии на станцию «Газпром Армения» ОАО «Храздан-5».
5 августа на заседании под председательством главы Комиссии по регулированию общественных услуг Месропа Месропяна был обсужден вопрос о продлении срока действия лицензии на производство тепловой энергии на станции «Храздан-5» для ОАО «Газпром Армения».
Заявка компании была изучена соответствующими подразделениями комиссии в установленном порядке. Возражений по заявке не поступило, поэтому проект решения, обсужденный на заседании, был принят единогласно.
По решению комиссии срок действия лицензии на производство тепловой энергии, выданной ОАО «Газпром Армения», продлен до 13 августа 2027 года.