Նեթանյահուն ու Թրամփը հեռախոսազրույց են անցկացրել
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտնել է, որ խոսել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ և շնորհավորել նրան հուլիսի 4-ին նշվող Ամերիկայի անկախության 250-ամյակի առթիվ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են իսրայելական լրատվամիջոցները՝ ներկայացնելով հեռախոսազրույցի մանրամասները:Նեթանյահուն հայտարարել է, որ երկու առաջնորդները համաձայնել են շուտով հանդիպել Միացյալ Նահանգներում։
Սպասվում է, որ հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերին՝ Նյու Յորքում կայանալիք ՄԱԿ-ի ամենամյա Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում։
«Զրույցի ընթացքում վարչապետը նշել է, որ Միացյալ Նահանգները համաշխարհային ազատության երաշխավորն է, և որ Իսրայելը գնահատում է իր սերտ կապերը (ԱՄՆ-ի հետ)», - ասվում է Նեթանյահուի գրասենյակի հայտարարության մեջ։

04-07-2026 10:38 USA World News
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has announced that he spoke with U.S. President Donald Trump and congratulated him on the occasion of the 250th anniversary of America's independence, celebrated on July 4.
According to Armenpress, Israeli media report this, providing details of the phone conversation. Netanyahu stated that the two leaders agreed to meet soon in the United States.
The meeting is expected to take place in September during the annual UN General Assembly in New York.
"During the conversation, the Prime Minister noted that the United States is the guarantor of global freedom, and that Israel values its close ties with the U.S.," the statement from Netanyahu's office said.