Նեթանյահուն ու Թրամփը հեռախոսազրույց են անցկացրել
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտնել է, որ խոսել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ և շնորհավորել նրան հուլիսի 4-ին նշվող Ամերիկայի անկախության 250-ամյակի առթիվ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են իսրայելական լրատվամիջոցները՝ ներկայացնելով հեռախոսազրույցի մանրամասները:Նեթանյահուն հայտարարել է, որ երկու առաջնորդները համաձայնել են շուտով հանդիպել Միացյալ Նահանգներում։
Սպասվում է, որ հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերին՝ Նյու Յորքում կայանալիք ՄԱԿ-ի ամենամյա Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում։
«Զրույցի ընթացքում վարչապետը նշել է, որ Միացյալ Նահանգները համաշխարհային ազատության երաշխավորն է, և որ Իսրայելը գնահատում է իր սերտ կապերը (ԱՄՆ-ի հետ)», - ասվում է Նեթանյահուի գրասենյակի հայտարարության մեջ։

Нетаньяху и Трамп провели телефонный разговор
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху сообщил, что говорил с президентом США Дональдом Трампом и поздравил его с 250-летием независимости Америки, которое отмечается 4 июля:
«Арменпресс» сообщает, что об этом сообщают израильские СМИ, представляя детали телефонного разговора. Нетаньяху заявил, что оба лидера согласились вскоре встретиться в Соединенных Штатах.
Ожидается, что встреча состоится в сентябре в рамках ежегодной Генеральной ассамблеи ООН, которая пройдет в Нью-Йорке.
«В ходе разговора премьер-министр отметил, что Соединенные Штаты являются гарантом мировой свободы и что Израиль ценит свои тесные связи (с США)», - говорится в заявлении офиса Нетаньяху.