Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին փրկարարներն իրականացրել են հարկադիր քարաթափում
Հուլիսի 28-ին ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալի հանձնարարականով ՓԾ Արարատի մարզային փրկարարական վարչության կողմից Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի 83-84-րդ կմ-երին իրականացվել են հարկադիր քարաթափման աշխատանքներ։ Այդ մասին հայտնում է ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը:
Միջոցառման նպատակն էր կանխարգելել քարաթափման հնարավոր վտանգը և ապահովել ճանապարհահատվածում երթևեկության անվտանգությունը։ Կիրառելով մասնագիտացված տեխնիկական միջոցներ՝ փրկարարական ուժերը ճանապարհամերձ վտանգավոր լանջից հեռացրել են մոտ 5 խմ ծավալով քարային զանգված։
Աշխատանքներին ներգրավվել են ՓԾ Արարատի մարզային փրկարարական վարչության բնակչության պաշտպանության բաժնի և Արարատի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի ծառայողները։
Անվտանգության ապահովման և երթևեկության կանոնակարգման հարցում աջակցություն են ցուցաբերել Ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցները, իսկ գործընթացի տեխնիկական աջակացությունը ապահովել են «Արարատ Ճանշին» ՍՊԸ-ի մասնագետները։

На автодороге Ереван-Ерасх спасатели провели принудительное сбрасывание камней.
28 июля по поручению директора-заместителя министра внутренних дел Республики Армения в Армавирской области были проведены работы по принудительному обрушению камней на 83-84 км автодороги Ереван-Ерасх. Об этом сообщает спасательная служба МВД:
Цель мероприятия заключалась в предотвращении возможной угрозы обрушения камней и обеспечении безопасности движения на данном участке дороги. С применением специализированных технических средств спасательные силы удалили около 5 м³ каменной массы с опасного склона, примыкающего к дороге.
В работах участвовали сотрудники отдела защиты населения Армавирского областного спасательного управления и пожарно-спасательного отряда Армавирской области.
Поддержку в обеспечении безопасности и регулировании дорожного движения оказали сотрудники патрульной службы полиции, а техническую помощь в процессе обеспечили специалисты ООО «Арарат Джаншин».