Կեղծ օղի պատրաստելու և իրացնելու դեպք է բացահայտվել
Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Գյումրի քաղաքի բնակիչ 33-ամյա երիտասարդը առանց համապատասխան թույլտվության պատրաստում, շշալցնում և իրացնում է տարբեր տեսակի օղիներ։
Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ տեղեկությունը հավաստի է։
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որի շրջանակում կատարված զննությամբ 33-ամյա երիտասարդի՝ Հովսեփյան փողոցում գտնվող տան բակում հայտնաբերվել են տարբեր տարողության 244 շիշ կեղծ օղի, ինչպես նաև օղի պատրաստելու և շշալցելու տարբեր հարմարանքներ ու 314 դատարկ շիշ։
Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Շիրակի մարզային քննչական վարչություն։
ՆԳՆ ոստիկանությունը հորդորում է զերծ մնալ ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեությունից։ Այն քրեորեն պատժելի արարք է, իսկ նման դեպքերում կարող է վտանգվել նաև մարդկանց առողջությունը։ Իրավապահ մարմինները հետևողական աշխատանք են իրականացնում նմանօրինակ դեպքերը բացահայտելու և կանխելու ուղղությամբ։

Обнаружен случай производства и реализации поддельного алкоголя.
Сотрудники уголовной полиции Ширакской областной администрации получили оперативную информацию о том, что 33-летний житель города Гюмри без соответствующего разрешения производит, разливает в бутылки и реализует различные виды водки.
В результате оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что информация достоверна.
Возбуждено уголовное дело, в рамках которого в ходе проведенного обыска во дворе дома 33-летнего молодого человека на улице Геворгян было обнаружено 244 бутылки поддельной водки различного объема, а также различные устройства для производства и разлива водки и 314 пустых бутылок.
Составленные документы были направлены в Ширакское областное следственное управление.
Министерство внутренних дел призывает воздерживаться от незаконной предпринимательской деятельности. Это уголовно наказуемое деяние, и в таких случаях может быть под угрозой здоровье людей. Правоохранительные органы проводят последовательную работу по выявлению и предотвращению подобных случаев.