Վարչապետը ծանոթացել է COP17–ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Մերիդիան» էքսպո կենտրոն, որտեղ շարունակվում են այս տարի հոկտեմբերին անցկացվելիք Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP17) նախապատրաստական աշխատանքները:
Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է կատարված և ընթացիկ աշխատանքներին:
Ներկայացվել են առաջիկա ամիսների անելիքները, ընդգծվել է, որ բոլոր ուղղություններով նախապատրաստական աշխատանքներն իրականացվում են հաստատված ծրագրին համապատասխան:
Վարչապետը շրջել է համաժողովի նիստերի, պատվիրակությունների աշխատանքի, մամուլի, տեխնիկական սպասարկման և այլ գործառույթների համար նախատեսվող տարածքներում, ծանոթացել ենթակառուցվածքային և տեխնիկական հագեցվածության, լոգիստիկ հասանելիության ապահովման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին։
Վարչապետը կարևորել է միջգերատեսչական արդյունավետ համագործակցությունն ու միջազգային գործընկերների հետ աշխատանքների պատշաճ համակարգումը COP17-ի բարձր մակարդակով անցկացման նպատակով:

Премьер-министр ознакомился с ходом подготовительных работ к COP17.
Премьер-министр Никол Пашинян посетил выставочный центр «Меридиан», где продолжаются подготовительные работы к 17-й Конференции сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17), которая пройдет в октябре этого года:
Никол Пашинян ознакомился с выполненными и текущими работами:
Были представлены предстоящие задачи на ближайшие месяцы, подчеркнуто, что подготовительные работы во всех направлениях проводятся в соответствии с утвержденной программой:
Премьер-министр осмотрел помещения для заседаний конференции, работы делегаций, прессы, технического обслуживания и других функций, ознакомился с работами, проводимыми в направлении обеспечения инфраструктурной и технической оснащенности, а также логистической доступности.
Премьер-министр подчеркнул важность эффективного межведомственного сотрудничества и надлежащей координации работ с международными партнерами для проведения COP17 на высоком уровне: