Վարչապետը ծանոթացել է COP17–ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Մերիդիան» էքսպո կենտրոն, որտեղ շարունակվում են այս տարի հոկտեմբերին անցկացվելիք Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP17) նախապատրաստական աշխատանքները:
Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է կատարված և ընթացիկ աշխատանքներին:
Ներկայացվել են առաջիկա ամիսների անելիքները, ընդգծվել է, որ բոլոր ուղղություններով նախապատրաստական աշխատանքներն իրականացվում են հաստատված ծրագրին համապատասխան:
Վարչապետը շրջել է համաժողովի նիստերի, պատվիրակությունների աշխատանքի, մամուլի, տեխնիկական սպասարկման և այլ գործառույթների համար նախատեսվող տարածքներում, ծանոթացել ենթակառուցվածքային և տեխնիկական հագեցվածության, լոգիստիկ հասանելիության ապահովման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին։
Վարչապետը կարևորել է միջգերատեսչական արդյունավետ համագործակցությունն ու միջազգային գործընկերների հետ աշխատանքների պատշաճ համակարգումը COP17-ի բարձր մակարդակով անցկացման նպատակով:

The Prime Minister has been briefed on the progress of the preparations for COP17.
Prime Minister Nikol Pashinyan visited the "Meridian" expo center, where preparations are ongoing for the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17), which will be held this October:
Nikol Pashinyan was briefed on the completed and ongoing work:
The upcoming tasks for the coming months were presented, emphasizing that the preparatory work in all directions is being carried out in accordance with the approved program:
The Prime Minister toured the areas designated for the conference sessions, delegation work, press, technical support, and other functions, and became acquainted with the work being done to ensure infrastructural and technical readiness, as well as logistical accessibility.
The Prime Minister emphasized the importance of effective inter-agency cooperation and proper coordination of work with international partners to ensure the high-level conduct of COP17: