ՌԴ Վլադիմիրի մարզի ղեկավար Ալեքսանդր Ավդեևը հայտնել է, որ անօդաչու թռչող սարքի (ԱԹՍ) հարձակման թիրախ է դարձել մարզի պահեստային համալիրներից մեկը։
«Սոբինսկի շրջանում ԱԹՍ-ն հարձակվել է պահեստային համալիրի վրա։ Կան ավերածություններ, հրդեհ է բռնկվել։ Մարդիկ տարհանվել են», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, օգոստոսի 3-ի առավոտյան Max-ի իր ալիքում գրել է Ավդեևը։ Նահանգապետը նշել է, որ մարզում շարունակում է պահպանվել անօդաչու սարքերի վտանգը և բնակիչներին կոչ է արել պահպանել անվտանգության միջոցները։
Wildberries-Russ ընկերության մամուլի ծառայությունն էլ հայտնել է, որ Վլադիմիրի մարզում գտնվող ընկերության լոգիստիկ օբյեկտում ԱԹՍ-ի հարձակման հետևանքով հրդեհ է բռնկվել։
«Դեպքի վայրում աշխատում են հրշեջ ջոկատները։ Նախնական տվյալներով՝ տուժածներ չկան», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։ Ընկերության տեղեկացմամբ՝ մարդիկ տարհանվել են։Հաղորդագրության համաձայն՝ Wildberries-Russ-ը վերակազմավորել է իր լոգիստիկ շղթաները, և մատակարարումների ընդունումն ու պատվերների առաքումն իրականացվում են ընկերության այլ օբյեկտների միջոցով։

The head of the Vladimir region in Russia, Alexander Avdeev, has reported that one of the regional logistics complexes has become a target of a drone attack.
«In the Sobinsky district, a drone attacked the logistics complex. There are destructions, a fire has broken out. People have been evacuated,» Avdeev wrote on his Max channel on the morning of August 3, according to «Armenpress». The governor noted that the threat of drones continues in the region and urged residents to maintain safety measures.
The press service of Wildberries-Russ also reported that a fire broke out at the company's logistics facility located in the Vladimir region due to the drone attack.
«Fire crews are working at the scene. According to preliminary data, there are no casualties,» the statement said. According to the company, people have been evacuated. The statement added that Wildberries-Russ has reorganized its logistics chains, and the acceptance of supplies and delivery of orders are being carried out through the company's other facilities.