Ո՞ր նախարարներն են վերանշանակվել իրենց պաշտոններում
ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել, համաձայն որի՝ Սուրեն Պապիկյանը նշանակվել է պաշտպանության նախարար:
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 150-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 3-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի.
Սուրեն Պապիկյանին նշանակել պաշտպանության նախարար»,- նշվում է հրամանագրում:
ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել, համաձայն որի՝ Դավիթ Խուդաթյան նշանակվել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 150-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 3-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերի.
Դավիթ Խուդաթյանին նշանակել տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար»,- ասվում է հրամանագրում:
Նախագահի մյուս հրամանագրերով՝ նախարարների պաշտոնակատարներ  Համբարձում Մաթևոսյանը, Արփինե Սարգսյանը, Ժաննա Անդրեասյանը, Արարատ Միրզոյանը, Սրբուհի Գալյանը, Անահիտ Ավանեսյանը, Արսեն Թորոսյանը վերանշանակվել են իրենց պաշտոններում:

Какие министры были переназначены на своих должностях
Основываясь на предложении премьер-министра, в соответствии со статьей 150 Конституции, а также частями 1 и 2 статьи 3 закона «О структуре и деятельности правительства».
«Назначить Сурена Папикяна министром обороны», - говорится в указе:
Президент Армении подписал указ, согласно которому Давид Худацяан назначен министром территориального управления и инфраструктур:
«Основываясь на предложении премьер-министра, в соответствии со статьей 150 Конституции, а также частями 1 и 2 статьи 3 закона «О структуре и деятельности правительства».
«Назначить Давида Худацяна министром территориального управления и инфраструктур», - говорится в указе:
По другим указам президента временные исполняющие обязанности министров Хамбардзума Матевосяна, Арпине Саргсян, Жанны Андреасян, Арарата Мирзояна, Сырбухи Галяна, Анаит Аванесян и Арсена Торосяна были переназначены на свои должности: