Էլինա Իշխանյանը նշանակվեց ԱԺ նախագահի օգնականի պաշտոնում
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության երիտասարդական կառույցի անդամ Էլինա Իշխանյանը նշանակվեց ԱԺ նախագահի օգնականի պաշտոնում։ «Ժողովուրդ» օրաթերքի տեղեկությունը հաստատվեց։
Գրել էինք, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Ռուբինյանի օգնական է նշանակվելու «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության երիտասարդական կառույցի անդամ Էլինա Իշխանյանը։
Մեր տեղեկություններով՝ Իշխանյանը երկար ժամանակ ակտիվ ներգրավված է եղել ՔՊ-ի գործունեության մեջ, մասնակցել է կուսակցության նախընտրական քարոզարշավներին և համարվել է երիտասարդ ակտիվիստներից մեկը։

Elina Ishkhanyan was appointed as the assistant to the Speaker of the National Assembly.
Elina Ishkhanyan, a member of the youth organization of the "Civil Contract" party, has been appointed as the assistant to the Speaker of the National Assembly. The information from the “Haykakan Zhamanak” newspaper has been confirmed.
We had written that according to the information from the “Haykakan Zhamanak” newspaper, Elina Ishkhanyan, a member of the youth organization of the "Civil Contract" party, is to be appointed as the assistant to Rubinyan.
According to our information, Ishkhanyan has been actively involved in the activities of the CP for a long time, participated in the party's electoral campaigns, and has been considered one of the young activists.