Հնդկաստանի արևելքում զինված հարձակման արդյունքում 14 մարդ է զոհվել
Հնդկական Ասսամ նահանգում խաղաղ բնակիչների վրա զինված խմբավորումների արդյունքում զոհվել է առնվազն 14 մարդ, ևս 15-ը ստացել են մարմնական վնասվածքներ:  Interfax.ru-ի փոխանցմամբ` այդ մասին հաղորդում է Times of India պարբերականը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ` դեպքը տեղի է ունեցել Կոկրաջհար քաղաքում` մարդաշատ շուկայում:  Կրակահերթը շարունակվել է 20 րոպե,  դեպքի վայրում կենտրոնացվել են ոստիկանական ուժեր:
Վերջին տվյալներով` ոստիկանական պահակախումբը տեղում սպանել է հարձակվողներից մեկին, ևս մի քանի անհայտ անձանց հաջողվել է դեպքի վայրից փախուստի դիմել: Ներկա պահին նրանց նկատմամբ հետախուզություն է ընթանում:

В результате вооруженного нападения на востоке Индии погибли 14 человек
По меньшей мере 14 мирных жителей погибли при нападении группы вооруженных людей в индийском штате Ассам на востоке страны, сообщает в пятницу газета Times of India. Еще 15 человек получили ранения.
Как отмечает издание, инцидент произошел на оживленном рынке в городе Кокраджхар. Стрельба продолжалась в течение 20 минут, к месту происшествия были стянуты силы полиции.
По последним данным, стражи порядка застрелили на месте одного из нападавших. Еще нескольким неизвестным удалось сбежать с места происшествия, в настоящий момент их разыскивает полиция.