Երևանը քննարկում է քաղաքաշինական ներդրումային խոշոր ծրագրեր ԱՄԷ ընկերությունների հետ
Երևանում ներդրումային հետաքրքրություն ներկայացնող քաղաքաշինական խոշոր ծրագրերին առնչվող հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի և ԱՄԷ «Տրոյան Քոնսթրաքշն Հոլդինգ» ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն, «Էմարաթ Գրուպ»-ի տնօրենների խորհրդի փոխնախագահ Ահմեդ Ալ Շամսիի հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև «Սիլ Կապիտալ» ընկերության հիմնադիր և խորհրդի նախագահ Էդուարդ Սուքիասյանը: Խոսելով թաղամասերի վերակառուցման, բնակելի համալիրների կառուցման ու քաղաքային միջավայրի բարելավման տարբեր նախագծերի մասին՝ Տիգրան Ավինյանը հյուրերին է ներկայացրել Նորագյուղ թաղամասի վերակառուցման ծրագիրը, որը դառնալու է Երևանի նոր կենտրոնը:
Քաղաքապետը նշել է, որ Երևանի նկատմամբ միջազգային բիզնեսի աճող վստահությունը մեկ անգամ ևս փաստում է, որ մայրաքաղաքը հետևողականորեն ամրապնդում է իր դիրքը որպես ներդրումների, նորարարության և միջազգային համագործակցության գրավիչ կենտրոն։Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Ահմեդ Ալ Շամսին նշել է, որ իրենք ևս հետաքրքրված են Հայաստանի խոշոր նախագծերով:Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև «Պրոմենադ» համալիրի կառուցմանն ու Դալմայի այգիներին, որոնք նոր շունչ են հաղորդելու Երևանի հանրային տարածքներին՝ ստեղծելով ժամանակակից, հարմարավետ ու գրավիչ միջավայր քաղաքացիների և զբոսաշրջիկների համար։Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ համայնքը բաց է գործակցելու բոլոր այն կազմակերպությունների և անհատների հետ, ովքեր ցանկանում են շահավետ ներդրումներ անել Երևանում:

Yerevan is discussing large urban development investment projects with UAE companies.
In Yerevan, issues related to large urban development projects that present investment interest have been discussed during a meeting between Yerevan Mayor Tigran Avinyan and the Chief Executive Officer of the UAE "Trojan Construction Holding" group, Vice Chairman of the Board of Directors of "Emarat Group" Ahmed Al Shamsi.
The founder and chairman of the board of "Sil Capital," Edward Sukiasyan, also participated in the meeting. Speaking about various projects for the reconstruction of neighborhoods, the construction of residential complexes, and the improvement of the urban environment, Tigran Avinyan presented to the guests the reconstruction project of the Noragugh neighborhood, which will become the new center of Yerevan.
The mayor noted that the growing confidence of international business in Yerevan once again confirms that the capital is consistently strengthening its position as an attractive center for investments, innovation, and international cooperation. Thanking for the warm reception, Ahmed Al Shamsi mentioned that they are also interested in large projects in Armenia. During the discussion, the construction of the "Promenade" complex and the Dalma Gardens was also addressed, which will breathe new life into Yerevan's public spaces by creating a modern, comfortable, and attractive environment for citizens and tourists. Mayor Tigran Avinyan once again emphasized that the community is open to cooperating with all organizations and individuals who wish to make profitable investments in Yerevan.