Երևանում կասեցվել է «Նորֆուդ»-ի արտադրական գործունեությունը
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «Նորֆուդ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (ք․ Երևան, Կորյունի 11) իրականացված ստուգման ընթացքում պարզվել է, որ խախտվել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշման պահանջները, մասնավորապես՝
- սննդի կառույցի արհեստական օդափոխության համակարգը չի կանխել աղտոտված օդի ներթափանցումը տարածք,
- սննդի կառույցի խոհանոցի պատերը ունեցել են անհարթ մակերես, պատրաստված չեն եղել անջրանցիկ, չներծծվող, լվացվող նյութերից,
- սննդամթերքի հետ անմիջական շփման մեջ գտնվող աշխատանքային մակերևույթները չեն պահվում նորոգ վիճակում,
-սննդի կառույցը ապահովված չի եղել անձնակազմի համար նախատեսված հանդերձարանով։
Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ կասեցվել է հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը մինչև հայտնաբերված խախտումները վերացնելը:

The production activities of "Norfood" have been suspended in Yerevan.
The State Inspectorate for Food Safety has found during an inspection of the public catering facility owned by "Norfood" LLC (Yerevan, Koryuni 11) that the requirements of the decision of the Government of the Republic of Armenia have been violated, specifically:
- the artificial ventilation system of the food establishment did not prevent the infiltration of contaminated air into the area,
- the walls of the kitchen in the food establishment had uneven surfaces and were not made of waterproof, non-absorbent, washable materials,
- the working surfaces in direct contact with food were not maintained in a repaired condition,
- the food establishment was not equipped with a changing room for the staff.
By the decision of the head of the inspectorate, the production activities of the public catering facility have been suspended until the identified violations are rectified: