Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի մոտ տեղի է ունեցել քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը
Հունիսի 26-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի մոտ տեղի է ունեցել քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը։ Ընդունելությանը մասնակցել են 30-ից ավելի քաղաքացի Երևանից և մարզերից։
Քննարկվել են պետական աջակցության ծրագրերի, տնտեսության զարգացման առաջարկների, բիզնես ծրագրերի և նախագծերի, արտադրության կազմակերպման, ներմուծման և արտահանման հնարավորությունների, օնլայն հարթակներում վաճառքի իրականացման, գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ինչպես նաև մի շարք այլ թեմաների վերաբերող հարցեր։
Նախարարը լսել է քաղաքացիների խնդիրներն ու առաջարկները և տվել հանձնարարականներ նախարարության ստորաբաժանումներին՝ նախարարության իրավասության շրջանակներում դրանց հնարավոր լուծումներ տալու վերաբերյալ։

Министр экономики Геворг Папоян провел очередной прием граждан.
26 июня у министра экономики РА Геворга Папояна состоялся очередной прием граждан. На приеме присутствовали более 30 граждан из Еревана и регионов.
Обсуждались вопросы, касающиеся государственных программ поддержки, предложений по развитию экономики, бизнес-планов и проектов, организации производства, возможностей импорта и экспорта, реализации продаж на онлайн-платформах, сельского хозяйства, туризма, а также ряда других тем.
Министр выслушал проблемы и предложения граждан и дал поручения подразделениям министерства о возможных решениях в рамках полномочий министерства.