Վահան Կոստանյանն ու Յուստ Ֆլամանդը քննարկել են հայկական արտադրանքի՝ դեպի ԵՄ երկրներ արտահանման հնարավորությունները
26-06-2026 15:49 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Նիդեռլանդների Թագավորության ԱԳ նախարարության քաղաքական հարցերով գլխավոր տնօրենի տեղակալ Յուստ Ֆլամանդի հետ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են առևտրատնտեսական սահմանափակումների պայմաններում հայկական արտադրանքի՝ դեպի ԵՄ երկրներ արտահանման հնարավորություններին ու ուղիներին առնչվող հարցեր։
Նախարարի տեղակալը ներկայացրել է գյուղատնտեսության և ծաղկաբուծության ոլորտներին տրամադրվելիք գործնական աջակցության ծրագրերը։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել նաև Հայաստան-Նիդեռլանդներ ռազմավարական գործընկերությանը, Երևանում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովին և այլ հարցերի:

Vahan Kostanyan and Just Flamand discussed the possibilities of exporting Armenian products to EU countries.
26-06-2026 15:49 Armenia Press release
The Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Vahan Kostanyan, met with the Deputy Director-General for Political Affairs of the Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of the Netherlands, Just Vlaanderen.
During the meeting, the interlocutors discussed issues related to the possibilities and avenues for exporting Armenian products to EU countries under trade and economic restrictions.
The Deputy Minister presented the practical support programs to be provided to the agriculture and floriculture sectors.
The interlocutors also addressed the strategic partnership between Armenia and the Netherlands, the 17th Conference of the Parties to the UN Convention on Biological Diversity to be held in Yerevan, and other issues.