Վազգեն Սաղաթելյանը ներողություն կխնդրի Ալեն Սիմոնյանից
armtimes.com ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դատական հայց էր ներկայացրել «Իմնեմնիմի»-ի հաղորդավար Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ՝ պահանջելով վերջինս ներողություն խնդրել իր հասցեին հնչեցված վիրավորական խոսքերի համար։
Դատարանը վճռել է Վազգեն Արմենի Սաղաթելյանին պարտավորեցնել հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել Ալեն Ռոբերտի Սիմոնյանից՝ առնվազն հինգ աշխատանքային օր տևողությամբ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի միջոցով՝ իր անձնական էջում, բոլորի համար հասանելի և տեսանելի եղանակով, հրապարակելով հետևյալ բովանդակությամբ հայտարարությունը.
«Ես՝ Վազգեն Արմենի Սաղաթելյանս, ներողություն եմ խնդրում Ալեն Սիմոնյանից, քանի որ 09.11․2025թ. www.youtube.com կայքով ուղիղ եթեր հեռարձակվող «LIVE. 3-րդ նախագահի հետ մեր թողարկման, դրա արձագանքների և հիստերիկ նոպաների մասին «Իմնեմնիմի #223» վերնագրով փոդքասթի ժամանակ վիրավորական բնույթի արտահայտություն եմ օգտագործել՝ ուղղված Ալեն Ռոբերտի Սիմոնյանին:
Ուստի սույնով հիմք ընդունելով թիվ ԵԴ2/12193/02/25 քաղաքացիական գործով կայացված վճիռը՝ հրապարակային կարգով Ալեն Ռոբերտի Սիմոնյանից ներողություն եմ խնդրում»։

Vazgen Saghatelyan will apologize to Alen Simonian.
armtimes.com The President of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, has filed a lawsuit against the host of "Imnemnimi," Vazgen Sahakyan, demanding that he apologize for the offensive remarks made about him.
The court has ruled that Vazgen Armeni Sahakyan is obliged to publicly apologize to Alen Roberti Simonyan for at least five working days through the social media platform "Facebook," on his personal page, in a manner accessible and visible to everyone, by publishing the following statement.
"I, Vazgen Armeni Sahakyan, apologize to Alen Simonyan, as during the live broadcast of our episode titled 'LIVE. About our release with the 3rd President, its reactions, and hysterical fits' on www.youtube.com on 09.11.2025, I used an offensive expression directed at Alen Roberti Simonyan."
Therefore, based on the ruling made in civil case number EД2/12193/02/25, I hereby publicly apologize to Alen Roberti Simonyan."