Ռյուտե. ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովում կհայտարարվի միլիարդավոր դոլարների նոր պաշտպանական պայմանագրերի մասին
azatutyun.am «Հյուսիսատլանտյան դաշինքի անդամ երկրները հաջորդ ամիս Թուրքիայում կայանալիք գագաթնաժողովում կհայտարարեն պաշտպանության ոլորտին առնչող տասնյակ միլիարդավոր դոլարների նոր պայմանագրերի մասին։ Բացի այդ, կվերահաստատեն իրենց հանձնառությունը պաշտպանական ծախսերի ավելացման նպատակներին և կրկին աջակցություն կհայտնեն Ուկրաինային», Reuters-ի փոխանցմամբ հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն։
Նրա խոսքով՝ գագաթնաժողովը հստակ ուղերձ կհղի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, որ 32 անդամ ունեցող դաշինքը պատրաստ է արձագանքել իր դեմ ուղղված ցանկացած «չմտածված քայլի»։
Դիմելով Պուտինին՝ Ռյուտեն ասել է.
«Պուտինը չի վախենում պարտավորություններից, նա վախենում է, որ մենք կիրագործենք մեր ստանձնած պարտավորությունները։ Եվ հենց դա էլ մենք անում ենք, Վլադիմիր։ Մենք կպաշտպանենք ինքներս մեզ»։

Ryute. At the NATO summit, new defense contracts worth billions of dollars will be announced.
azatutyun.am  «Member countries of the North Atlantic Alliance will announce new defense contracts worth tens of billions of dollars at the summit to be held in Turkey next month. In addition, they will reaffirm their commitment to increasing defense spending goals and will once again express support for Ukraine», NATO Secretary General Mark Rutte stated, according to Reuters.
According to him, the summit will send a clear message to Russian President Vladimir Putin that the alliance, which has 32 members, is ready to respond to any "reckless actions" directed against it.
Addressing Putin, Rutte said.
«Putin is not afraid of obligations; he is afraid that we will fulfill our commitments. And that is exactly what we are doing, Vladimir. We will defend ourselves».