Դավաճանի սովորական գործելաոճն է. պատճառը՝ «չկզել»-ն է, պատրաստ ենք այս ամեն ինչին․ Լևոն Քոչարյան
armlur.am Առավոտյան ժամը 07:00-07:10-ի սահմաններում իրավապահները խուզարկություն իրականացնելու նպատակով այցելել են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի բնակարան։ ը։
Նրա խոսքով՝ տեղի ունեցածը «դավաճանի սովորական գործելաոճն է»։ Լևոն Քոչարյանը նշել է, որ խուզարկության պատճառը երեկվա իր ելույթը չէ, քանի որ նման ելույթներ ինքը նախկինում ևս ունեցել է։
«Պատճառը՝ չկզելն է, պատրաստ ենք այս ամեն ինչին»,- ասել է նա։
Նշենք, քիչ առաջ Ռոբերտ Քոչարյանը ձերբակալվել է՝ պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման մեղադրանքներով։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեում Քոչարյանի ինքնազգացողությունը վատացել է, արձանագրվել է արյան բարձր ճնշում, ինչից հետո նրան շտապօգնությամբ տեղափոխել են հիվանդանոց՝ հետազոտության նպատակով։

Обычная тактика предателя. Причина — «не кусать», мы готовы ко всему этому. Левон Кочарян
armlur.am Примерно в 07:00-07:10 утра правоохранительные органы провели обыск в квартире депутата от фракции «Армения» Левона Кочаряна.
По его словам, произошедшее является «обычной тактикой предателя». Левон Кочарян отметил, что причиной обыска не является его выступление вчера, так как подобные выступления у него были и раньше.
«Причина — это непокорность, мы готовы ко всему этому», — сказал он.
Отметим, что только что Роберт Кочарян был арестован по обвинениям в злоупотреблении служебными полномочиями, получении взятки в особо крупном размере и отмывании денег в особо крупном размере.
В Антикоррупционном комитете состояние Кочаряна ухудшилось, было зафиксировано повышенное кровяное давление, после чего его экстренно доставили в больницу для обследования.