Սարգիս Խանդանյանը և Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավարը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության օրակարգի վերաբերյալ
25-08-2026 17:04 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը օգոստոսի 25-ին հանդիպել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի հետ։
Ողջունելով հյուրին՝ Սարգիս Խանդանյանը կարևորել է Հայաստան-ՆԱՏՕ սերտ հարաբերությունները, խոսել համագործակցությունն ընդլայնելու մեծ ներուժի առկայության մասին։
Հյուրի խնդրանքով հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրել է տարածաշրջանում առկա անվտանգային իրավիճակը, անդրադարձել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումներին։
Ալեքսանդր Վիննիկովը շնորհավորել է Սարգիս Խանդանյանին՝ նորընտիր խորհրդարանում հանձնաժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ։ Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավարը խոսել է ՆԱՏՕ-Հայաստան փոխգործակցության խորացումից՝ բարձր գնահատելով Հայաստանի մասնակցությունը Կոսովոյի ուժերի կազմում իրականացվող խաղաղապահ առաքելությունում։

Саргис Ханданян и руководитель офиса связи НАТО в Грузии обменялись мнениями по повестке партнерства Армения-НАТО.
25-08-2026 17:04 Армения Пресс-релизы
Председатель постоянной комиссии Национального собрания по внешним отношениям Саргис Ханданян 25 августа встретился с руководителем офиса связи НАТО в Грузии Александром Винниковым.
Приветствуя гостя, Саргис Ханданян подчеркнул важность тесных отношений между Арменией и НАТО, отметив наличие большого потенциала для расширения сотрудничества.
По просьбе гостя председатель комиссии представил текущую безопасность в регионе и обсудил последние события в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Александр Винников поздравил Саргиса Ханданяна с избранием председателем комиссии в новоизбранном парламенте. Руководитель офиса связи НАТО в Грузии говорил о углублении сотрудничества НАТО и Армении, высоко оценив участие Армении в миротворческой миссии в составе сил Косово.