Ողբերգական դեպք՝ Երևանում. Աճառյան փողոցը Մասիվին կապող կամրջի տակ հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին, ում մոտ եղել է 2 նամակ
04-08-2026 12:12 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
shamshyan.com Այսօր՝ օգոստոսի 4-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 04:20-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Ավանի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Աճառյան 1 հասցեում՝ կամրջի տակ, դի կա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանության Ավանի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Անդրանիկ Շահբազյանի գլխավորությամբ։
Ժամանել են նաև ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 4-րդ գումարտակի 3-րդ վաշտի պարեկները՝ գնդի հրամանատար Անդրանիկ Խաչատրյանի, գումարտակի հրամանատար Դավիթ Նիկողոսյանի, վաշտի հրամանատար Ալյոշա Այվազյանի և վաշտի հրամանատարի տեղակալ Տիգրան Հարությունյանի գլխավորությամբ։Տեղում պարզվել է, որ ստացված օպերատիվ տեղեկությունները հավաստի են։Համայնքային ոստիկաններն ու պարեկները կամրջի տակ հայտնաբերել են Երևանի բնակիչ 78-ամյա Վանիկ Չ.-ի դին։
Դեպքի մասին ոստիկանության Ավանի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժին, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ բաժնի պետ Սիսակ Հայրապետյանի և օրվա պատասխանատու հերթապահ քննիչի գլխավորությամբ։Դեպքի փաստով քննչական բաժնում ինքնասպանության հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ մահացածը մոտ հայտնաբերվել է 2 նամակ։Նախաքննության շահերից ելնելով՝ այս պահին որոշ մանրամասներ չենք հայտնում։

Трагический случай в Ереване. Под мостом, соединяющим улицу Ачарян с массивом, найдено тело мужчины, у которого было 2 письма.
04-08-2026 12:05 Армения Обзор прессы Диаспоры
shamshyan.com Сегодня, 4 августа, в Ереване произошел трагический случай. Около 04:20 в Главном управлении общественной безопасности полиции Министерства внутренних дел РА в отделе Авана поступила оперативная информация о том, что под мостом по адресу Ачарян 1 находится тело.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, на место происшествия прибыли оперативная группа отдела полиции Авана под руководством начальника отдела Андраника Шахбазяна.
Также прибыли патрульные 3-го взвода 4-й роты патрульной службы полиции города Еревана под руководством командира полка Андраника Хачатряна, командира роты Давита Нигогосяна, командира взвода Алеши Айвазяна и заместителя командира взвода Тиграна Арутюняна. На месте выяснилось, что полученная оперативная информация достоверна. Муниципальные полицейские и патрульные обнаружили тело 78-летнего жителя Еревана Ваника Ч.
Информация о происшествии была передана из отдела полиции Авана в Следственный комитет РА в следственный отдел административных районов Аван и Новая Норка, откуда прибыла следственная группа под руководством начальника отдела Сисака Айрапетяна и дежурного следователя. По факту происшествия в следственном отделе возбуждено уголовное дело с признаками самоубийства. По информации фотожурналиста, рядом с телом было найдено 2 письма. В интересах предварительного расследования в данный момент мы не сообщаем некоторые детали.