Փաշինյանն ինքն իրեն զրոյացրեց՝ ՀՀ սուվերենության դեմ պայքարող ուժերին ժողովրդավարական դրոշակ տալով
Հունիսի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը մասնակցել է ԵՄ նախաձեռնած «Կապակցվածության օրակարգի հարթակի» մեկնարկին նվիրված բարձրաստիճան միջոցառմանը, որին մասնակցում էին Հայաստանի, Թուրքիայի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի, Ղազախստանի, Թուրքմենստանի, Տաջիկստանի,...
Համբարձում Մաթևոսյանը մասնակցում է «Լոնդոնի կլիմայական գործողությունների շաբաթ» համաշխարհային կոնգրեսին
23.06.2026 19:30
Շրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը գործուղվել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն՝ մասնակցելու 2026 թվականի հունիսի 20-28-ը Լոնդոնում անցկացվող «Լոնդոնի կլիմայական գործողությունների շաբաթ» (London Climate Action Week-LCAW)...
Երևանի փոխքաղաքապետն անդրադարձել է ավագանու նիստի ժամանակ տեղի ունեցած ծեծկռտուքին
23.06.2026 19:16
Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանն անդրադարձել է հունիսի 23-ին Երևանի ավագանու նիստի ժամանակ ավագանու իշխանական և ընդդիմադիր անդամների միջև տեղի ունեցած ծեծկռտուքին, որի պատճառով նիստը կես ժամով ընդմիջվել էր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝...
Քննարկվել են Հայաստանի ու Իրանի սահմանային թողունակության աճին միտված հարցեր
23.06.2026 19:08
Երևանում հունիսի 23-ին անցկացվել է Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահմանային թողունակության աճին միտված հարցերի քննարկման նպատակով ձևավորված աշխատանքային խմբի նիստը։    «Այն նախագահել են ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար...
Ռուբեն Ռուբինյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ նստաշրջանում
23.06.2026 18:55
auroranews.am  ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանի ընթացքում անդրադարձել է Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին և ներկայացրել դրանց առանձնահատկության պատճառները:   Հայաստանի խորհրդարանի ընտրությունների վերաբերյալ ելույթ ունենալով ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում՝ ՀՀ...
ՆԳՆ ոստիկանության ներկայացուցիչները մասնակցել են Բիշքեկում կայացած ԱՊՀ անդամ պետությունների մայրաքաղաքային ստորաբաժանումների ղեկավարների խորհրդակցությանը
23.06.2026 18:46
Հունիսի 18-ին Ղրղզստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Բիշքեկում տեղի է ունեցել ԱՊՀ անդամ պետությունների ներքին գործերի նախարարությունների մայրաքաղաքային ստորաբաժանումների ղեկավարների խորհրդակցությունը՝ միտված անչափահասների իրավունքների պաշտպանության և նրանց անվտանգության ապահովման հարցերին։   Խորհրդակցությանը մասնակցել...
«Միավորվում» են որ ի՞նչ անեն
23.06.2026 18:36
1in.am Ընդդիմության նախընտրական համախմբումը «չստացվեց»։ Ըստ երևույթին, քաղտեխնոլոգները կանխատեսել էին, որ վարչապետի միասնական թեկնածուի շուրջ «կրիտիկական զանգված» չի հավաքվի, և իշխանությունը միանշանակ կհաղթի։ Զուտ քաղաքական առումով դա ճշգրիտ հաշվարկ...
Սուրեն Պապիկյանը «Զառ» ուսումնական կենտրոնում դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր-2026» զորավարժության ընթացքը
23.06.2026 18:26
Հունիսի 23-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի, ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենի, ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան...
Մեկնարկել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը
23.06.2026 18:18
Հունիսի 12–ից մեկնարկել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը։   Ծրագրի առաջին փուլին մասնակցել է 120 սփյուռքահայ պատանի՝ Ռուսաստանի Դաշնությունից, Վրաստանից, Իսպանիայից և ԱՄՆ-ից։ Երկշաբաթյա ծրագրի...
3 անձի կողմից 5.5 կգ թմրամիջոցի ապօրինի իրացման փորձի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
23.06.2026 18:10
ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է 3 անձի կողմից առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի ապօրինի իրացման փորձի վերաբերյալ...
«Թատրոն 8»-ը ներկայացնում է. «Անուշ»-ը առաջին անգամ՝ որպես մոնոներկայացում
23.06.2026 18:00
Ինչպե՞ս կարող է մեկ դերասան մարմնավորել մի ամբողջ աշխարհ։ Այս բացառիկ բեմադրությունում Հովհաննես Թումանյանի բոլոր կերպարները կենդանանում են մեկ մարդու կատարմամբ՝ հոգեբանական դերափոխումների վարպետության շնորհիվ։   «Անուշը» կներկայացվի նոր տեսանկյունից՝ ստիպելով,...
ՊՆ-ն հաստատում է՝ զինծառայող է վիրավորվել. որտեղ և ինչ հանգամանքներում՝ չեն մանրամասնում
23.06.2026 17:50
azatutyun.am  Պաշտպանության նախարարությունը հաստատում է, որ զինծառայող է վիրավորվել, բայց որտեղ և ինչ հանգամանքներում, չեն մանրամասնում:   «Զինծառայողը վիրահատվել է, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Առողջության...
Ադրբեջանը TRIPP-ի «այլընտրա՞նք» է ստեղծում
23.06.2026 17:36
1in.am Ինչպես «վստահելի աղբյուրներից» հայտնի է դարձել Reuters-ին, «Միացյալ Նահանգների պետական քարտուղար Մարկո Ռուբիոն այս շաբաթ այցելելու է Արաբական միացյալ էմիրություններ, Քուվեյթ և Բահրեյն»։ ԱՄՆ պետքարտուղարի շրջայցը տեղի է...
ՀՀ ՔՏՀԱ տեսչական մարմնում քննարկվել են քաղաքաշինության վերահսկողության ոլորտի հնգամսյա արդյունքները
23.06.2026 17:30
Հունիսի ????????-ին ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում-քննարկում, որը վարել է Տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալ, քաղաքաշինական գործունեության ոլորտը համակարգող Սուրեն Մինասյանը։   Հանդիպմանը մասնակցել...
Դավիթ Խուդաթյանը հանդիպել է Թուրքիայի տրանսպորտի ու ենթակառուցվածքների նախարարի հետ
23.06.2026 17:23
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը Բրյուսելում անցկացվող «Կապակցվածության օրակարգի հարթակ»-ի առաջին հանդիպման շրջանակներում երկկողմ հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի տրանսպորտի ու ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուի հետ։   Հանդիպման ընթացքում...
Շիրակի մարզպետն ու Ճանապարհային դեպարտամենտի տնօրենը շրջայցով եղել են Գյումրու Շիրակացի փողոցում
23.06.2026 17:15
Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանն ու «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը հունիսի 23-ին շրջայցով եղել են Գյումրու Շիրակացի փողոցում։   Պատասխանատուները դիտարկել են աշխատանքների ընթացքը՝ շինարարի հետ զրույցում կարևորելով դրանց...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հրապարակել է ԱԺ պատգամավորի երդման առաջարկվող նոր տեքստը, որը շուտով կդրվի քվեարկության
23.06.2026 17:08
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հրապարակել է ԱԺ պատգամավորի երդման առաջարկվող նոր տեքստը, որը շուտով կդրվի քվեարկության.   «Հանուն ՀՀ հարատևության, անկախության, ինքնիշխանության և հզորացման՝ երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի ներկայացուցչի պարտականություններս,...
Շանտաժի ժամանակն ավարտվել է. չկան ներդրումներ՝ դիմում ենք միջազգային դատարան
23.06.2026 17:00
ԶՈՒ-ն երաժիշտ և պարող մասնագետ զորակոչիկներով համալրելու նպատակով հայտարարվում է մասնագիտական լսումներ և դիտումներ անցկացնելու մասին
23.06.2026 16:53
2026 թվականի ամառային զորակոչի շրջանակում ՀՀ զինված ուժերը երաժիշտ և պարող մասնագետ զորակոչիկներով համալրելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է մասնագիտական լսումներ և դիտումներ անցկացնելու մասին։   1. ՀՀ զինված ուժերում...
Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը կայցելի Հայաստան. Politico
23.06.2026 16:45
azatutyun.am  Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը պատրաստվում է հաջորդ շաբաթ այցելել Հայաստան, հայտնում է Politico-ն՝ հղում անելով այցի ծրագրին ծանոթ երեք աղբյուրի:   Ըստ լրատվամիջոցի, պատվիրակության կազմում կլինի նաև ԵՄ...
ԱՄՆ նախագահի բանագնացը հայտարարել է, որ առաջիկայում Գրենլանդիան կարող է դառնալ ԱՄՆ 51-րդ նահանգը
23.06.2026 16:36
1lurer.am Դոնալդ Թրամփի բանագնաց Ջեֆ Լենդրին հայտարարել է, որ առաջիկայում Գրենլանդիան կարող է դառնալ ԱՄՆ 51-րդ նահանգը:   ԱՄՆ նախագահը բազմիցս հայտարարել է Գրենլանդիայի ռազմավարական նշանակության մասին՝ չբացառելով, որ Միացյալ Նահանգները...
Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան կուղարկվի 10 վագոն հացահատիկ
23.06.2026 16:30
tert.am Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ ճանապարհով հացահատիկ կուղարկվի։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:   Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ ճանապարհով կուղարկվի 10 վագոն հացահատիկ։   Հիշեցնենք, որ այսօր ավելի վաղ Ռուսաստանից...
2026-ի առաջին կիսամյակում ՆԳՆ Զանգերի կենտրոնը ավելի քան 33 հազար զանգ է ստացել
23.06.2026 16:24
Առավել արագ և հասանելի ծառայություններ մատուցելու նպատակով գործում է ՆԳՆ Հաշվառման-քննական ծառայությունների մատուցման, թույլտվությունների և լիցենզավորման վարչության Զանգերի կենտրոնը՝ սպասարկելով հազարավոր քաղաքացիների։    «2026 թվականի հունվարի 1-ից մինչև հունիսի 15-ն ընկած...
Լավրովը հայտարարել է Ուկրաինայի հետ բանակցությունները վերսկսելու՝ ՌԴ-ի պատրաստակամության մասին
23.06.2026 16:18
Ռուսաստանը պատրաստ է վերսկսելու բանակցություններն ուկրաինական կողմի հետ ցանկացած պահի՝ այն կետից, որտեղ դրանք դադարեցվել են: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն...
Պուտինը կընդունի՞ Թրամփի «վերջնագիրը»
23.06.2026 16:09
1in.am ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Ուիթկոֆի հետ շփումների անհրաժեշտության ընկալում կա, բայց կոնկրետ ժամկետներ դեռեւս համաձայնեցված չեն,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ ասել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտաքին քաղաքական հարցերով օգնական Յուրի...
Առաջիկա օրերին հանրապետությունում ջերմաստիճանը կնվազի 4-5, ապա կբարձրանա 2-3 աստիճանով
23.06.2026 16:03
Հունիսի 23-ի, 25-ի և 27-ի կեսօրից հետո, 26-ի գիշերը և կեսօրից հետո հանրապետության առանձին շրջաններում, 24-ին՝ շրջանների զգալի մասում, օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ սպասվում...
23.06.2026 15:59
armtimes.com «Այս ընտրությունները խախտումների չափով բացառիկ էին. վերջին ութ տարիների ընթացքում առաջին անգամ ընդդիմության ներկայացուցիչները փորձեցին ընտրակաշառքով, ընտրակեղծարարությամբ, մարդկանց ուղղորդելով ու վախեցնելով քվեներ ստանալ»:   Այս մասին Երևանի ավագանու նիստին հայտարարել...
Արգելանքի տակ գտնվող գույքի նկատմամբ ապօրինի արարք կատարելու և գույքի մասին հայտարարագիր ներկայացնելուց խուսափելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
23.06.2026 15:54
ՀՀ քննչական կոմիտեում Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունից ստացված հաղորդման համաձայն՝ ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից 2026 թվականի հունվարի 5-ին տրված կատարողական թերթով արգելվել է Ի.Ս.-ին և նրա կնոջը՝ իրենց պատկանող...
ՀՀ-ում Ռեստարտ անելու բանալին գործող քաղաքական համակարգը կորցրել է. երկու ճանապարհ կա
23.06.2026 15:49
Նոյյան Տապան. «Քննարկում». Հյուր՝ «Ռեստարտ» հիմնադրամի ծրագրերի համակարգող Յուրի...
Արսեն Թորոսյանը ներկայացրել է ԱՍՀ ոլորտի առաջնահերթությունները և նախարարության հնարավոր վերանվանումը
23.06.2026 15:42
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր նախարարության և Միասնական սոցիալական ծառայության աշխատակազմի մասնակցությամբ անցկացրել է գործակարգավարական խորհրդակցություն։   Նախարար Թորոսյանն անդրադարձել է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտի կիսամյակային առաջնահերթություններին,...
ՀՀ մարզերի շուրջ 70 աշակերտ մասնակցել է առաջնորդության համաժողովին
23.06.2026 15:35
«Համաշխարհային հնարավորություններ և մասնագիտական աճ». հենց այս առանցքային թեմայի շուրջ հունիսի 19-ին Երևանում մեկտեղվեցին ՀՀ տարբեր մարզերի 8-12-րդ դասարանների շուրջ 70 առաջնորդ-աշակերտներ։   Այս կարևոր նախաձեռնությունը կյանքի է կոչվում «Դասավանդի՛ր հանուն...
Մահմուդ Քալարին կնախագահի «Ոսկե ծիրան»-ի Տարածաշրջանային մրցույթի ժյուրին
23.06.2026 15:27
Աշխարհահռչակ օպերատոր Մահմուդ Քալարին կնախագահի «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի Տարածաշրջանային մրցույթի ժյուրին։   «Ոսկե ծիրան»-ի հյուրերի շարքերում պարբերաբար հայտնվել են նոր իրանական կինոյի ռահվիրաները՝ Աբաս Քիառոստամին, Մոհսեն Մախմալբաֆը, Ջաֆար Փանահին և Ասղար...
Կապան Ֆեստ 2026․ երաժշտության, արվեստի և մշակութային ժառանգության տոն
23.06.2026 15:19
2026 թվականի ամռանը Սյունիքի սիրտը կրկին կդառնա համաշխարհային երաժշտարվեստի կենտրոն՝ բաբախելով դասական երաժշտության ռիթմերով։ Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնը՝ Կապան Ֆեստը, արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ կմիավորի աշխարհահռչակ երաժիշտների, երիտասարդ տաղանդների...
Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ
23.06.2026 15:12
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ:   «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ և 16-րդ մասերով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021...
Հայաստան է ժամանել Օփեն ԷյԱյ միջազգային հարթակի պատվիրակությունը
23.06.2026 15:07
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է Օփեն ԷյԱյ (OpenAI) միջազգային թվային հարթակի պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել՝ ներկայացնելու ChatGPT Edu գործիքը։ Այս մասին...
Дипотношения до мирного договора: как Ереван и Баку могут обойти конституционный тупик
23.06.2026 15:03
Борис Навасардян, Политический аналитик                                     Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/erevan-i-baku-3-161366027 ...
23.06.2026 14:28
Հայկական ժամանակ. Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախմբի կողմից իրականացվող աշխատանքների շրջանակում Կոնգրեսի Հայկական հարցերով խմբի փոխնախագահ Բրեդ Շերմանը, կոնգրեսականներ Թոմ ՄաքՔլինթոքը, Ջուդի Չուն և Լորա Ֆրիդմանը հունիսի 23-ին ԱՄՆ Կոնգրեսում...
Բագրատունյաց 16 հասցեում վերաբացվեց Ucom-ի Վաճառքի և սպասարկման կենտրոնը
23.06.2026 14:26
Վաճառքի և սպասարկման ցանցի արդիականացման շարունակական ծրագրի շրջանակում Բագրատունյաց 16 հասցեում վերաբացվել է Ucom-ի վերանորոգված և ժամանակակից լուծումներով հագեցած կենտրոնը։ Սպասարկման կենտրոնը գործելու է երկուշաբթիից շաբաթ, ժամը՝ 9:00-ից 20:00-ը,...
Հուլիսի 1-ից որոշ ապրանքների ներմուծման համար մաքսային մարմնին անհրաժեշտ է ներկայացնել համապատասխանության գնահատման փաստաթուղթ
23.06.2026 14:11
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի 2026 թվականի ապրիլի 2-ի թիվ 926-Լ հրամանի համաձայն՝ 2026 թվականի հուլիսի 1-ից երրորդ երկրներից ներմուծվող և «Ներքին սպառման համար...
23.06.2026 13:41
Sputnik. Իշխան Սաղաթելյանը դեռ կարգավիճակ չունի, քանի որ փաստաբանի պնդմամբ` 2 ընթացակարգ պետք է իրականացվի անձեռնմխելիությունից զրկելու։   ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանի նկատմամբ նախաձեռնված քրեական վարույթը եղել է...
ՌԴ-ն պատերազմի մեջ է ՀՀ հետ. սա Փաշինյանի մասին չէ. ռուսներին կբացատրեն՝ կորեք, գնացեք, խանգարում եք
23.06.2026 13:33
Նոյյան Տապան. «Հրատապ հարցեր». Հյուր՝ «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության փոխնախագահ, պատգամավորի թեկնածու Ռուբեն...
23.06.2026 13:21
tert.am. Շիշ շպրտելս հանդարտության կոչ էր, սեղանին է կպել, ոչ թե ինչ-որ անձի: Այս մասին ասել է Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Միքայել Խաչատրյանը՝ պարզաբանելով, թե ինչու է...
Уроки Ирана. Опасные ошибки Армении. Тигран Хзмалян
23.06.2026 12:51
Ноян Тапан на русском. Гость - руководитель Европейской партии Армении Тигран...
23.06.2026 12:45
hetq.am. Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը պարտավորեցնում է Աբովյան համայնքի ավագանուն՝ անհապաղ թույլ տալ Գեղաշեն գյուղի մոտ ավազի հանքի շահագործումը։ Գյուղացիները դեմ են։   Ո՞վ է ուզում շահագործել հանքը   2022 թվականի հունիսի 21-ին...

Как мы сообщили, арестован координатор объединения «ՀայաՔվե», общественно-политический деятель Аветик Чалабян:   В ответ на запрос «Армянское время» из Следственного комитета РА сообщили, что в рамках уголовного дела, рассматриваемого в следственном...
24.06.2026 10:10
Азатутюн. Государственный секретарь США Марко Рубио прибыл в Объединенные Арабские Эмираты в рамках регионального визита.   Посещения Рубио ОАЭ, Кувейта и Бахрейна происходят в то время, когда хрупкое рамочное соглашение о...
Абсурд то, что говорит РФ. Выведут ли Армению из ОДКБ? Давлением мнение не изменят. Непоказанные оружия Армении.
24.06.2026 10:06
Ноян Тапан. «Обсуждение». Гость: старший научный сотрудник исследовательского центра АПРИ Армения, эксперт по военно-политическим вопросам Леонид Нерсисян  * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Пашинян сам себя обесценил, дав демократический флаг силам, борющимся против суверенитета РА.
23.06.2026 19:55
Карен Саргсян, президент Евроатлантической интеграционной платформы, социолог-аналитик                       Полное видео здесь: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/kremlowm-e-mej-e-161751396        * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Армения и ЕС подписали письма о намерениях по пограничным и дорожным проектам
23.06.2026 19:40
23 июня заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян принял участие в высоком уровне мероприятия, посвященного запуску "Платформы повестки дня связанности", инициированной ЕС, в котором участвовали делегации Армении, Турции,...
Хамбардзум Матевосян участвует в мировом конгрессе «Неделя климатических действий в Лондоне»
23.06.2026 19:30
Министр окружающей среды Хамбардзум Матевосян отправился в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии для участия в мировом конгрессе «Неделя климатических действий в Лондоне» (London Climate Action Week-LCAW), который пройдет...
Заместитель мэра Еревана прокомментировал драку, произошедшую во время заседания совета.
23.06.2026 19:16
Заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян прокомментировал драку, произошедшую между членами правящей и оппозиционной фракций на заседании городского совета 23 июня, из-за которой заседание было приостановлено на полчаса. По информации «Арменпрес»,...
Обсуждались вопросы, направленные на увеличение пограничной пропускной способности Армении и Ирана.
23.06.2026 19:08
23 июня в Ереване прошло заседание рабочей группы, созданной для обсуждения вопросов, направленных на увеличение пограничной пропускной способности между Республикой Армения и Исламской Республикой Иран.    «Заседание возглавили заместитель министра экономики...
Рубен Рубинян выступил на сессии ПАСЕ
23.06.2026 18:55
auroranews.am  Заместитель председателя Национального собрания Армении Ruben Rubinyan в ходе летней сессии ПА ОБСЕ затронул парламентские выборы в Армении и представил причины их особенностей:   Выступая по вопросам выборов в парламент...
Представители МВД приняли участие в совещании руководителей столичных подразделений государств-участников СНГ, которое прошло в Бишкеке.
23.06.2026 18:46
18 июня в столице Кыргызской Республики Бишкеке состоялось совещание руководителей городских подразделений министерств внутренних дел государств-участников СНГ, посвященное вопросам защиты прав несовершеннолетних и обеспечения их безопасности.   В совещании приняли участие...
«Объединяются» для чего?
23.06.2026 18:36
1in.am Объединение оппозиции на выборах «не состоялось». По всей видимости, политтехнологи предсказали, что вокруг единого кандидата премьер-министра «критическая масса» не соберется, и власть однозначно победит. Чисто с политической точки...
Сурен Папикян наблюдал за ходом учений «Арцив партнер-2026» в учебном центре «Зар».
23.06.2026 18:26
23 июня министр обороны Сурен Папикян вместе с первым заместителем министра обороны, начальником Генерального штаба, генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном, временным поверенным в делах США в Армении Дэвидом Алленом, чрезвычайным и...
Началась программа «Шаг к дому» Офиса главного комиссара по делам диаспоры РА.
23.06.2026 18:18
С 12 июня стартовала программа «Шаг к дому» Офиса главного комиссара по делам диаспоры РА.   В первом этапе программы приняли участие 120 молодежи из армянской диаспоры из Российской Федерации, Грузии,...
Предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту незаконной попытки сбыта наркотического средства в количестве 5.5 кг тремя лицами, завершено.
23.06.2026 18:10
В Главном управлении по расследованию преступлений против государства, конституционного порядка и общественной безопасности Следственного комитета РА завершено предварительное расследование уголовного дела о попытке незаконного сбыта наркотического средства в особо...
«Театр 8» представляет: «Ануш» впервые — в качестве моноспектакля
23.06.2026 18:00
Как один актер может воплотить целый мир? В этой исключительной постановке все персонажи Հովհաննեսа Туманяна оживают благодаря мастерству психологических перевоплощений одного человека.   «Ануш» будет представлена с новой точки зрения, заставляя...
Министерство обороны подтверждает, что военнослужащий получил ранения. Где и при каких обстоятельствах — не уточняется.
23.06.2026 17:50
azatutyun.am  Министерство обороны подтверждает, что военнослужащий получил ранения, но где и при каких обстоятельствах, не уточняется:   «Военнослужащий был прооперирован, находится под наблюдением врачей, его жизни ничего не угрожает. Мы не...
Азербайджан создает «альтернативу» TRIPP?
23.06.2026 17:36
1in.am Как стало известно Reuters из «достоверных источников», «Государственный секретарь США Марко Рубио на этой неделе посетит Объединенные Арабские Эмираты, Кувейт и Бахрейн». Турне госсекретаря США пройдет на фоне...
23.06.2026 17:30
В июне ???????? в Инспекционном органе Республики Армения по градостроительству, технической и пожарной безопасности состоялась рабочая встреча-дискуссия, которую провел заместитель руководителя Инспекционного органа, координатор в области градостроительной деятельности Сурен...
Давид Худаця́н встретился с министром транспорта и инфраструктуры Турции
23.06.2026 17:23
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян на первом заседании платформы «Повестка связанности», проходящем в Брюсселе, провел двустороннюю встречу с министром транспорта и инфраструктуры Турции Абдулкадиром Уралооглу.   В ходе...
Губернатор Ширака и директор Департамента дорожного движения совершили экскурсию по улице Ширакаци в Гюмри.
23.06.2026 17:15
Губернатор Ширака Давид Аршунян и исполнительный директор фонда «Дорожный департамент» Аркадий Черчян 23 июня провели обход по улице Ширакаци в Гюмри.   Ответственные лица рассмотрели ход работ, подчеркивая важность их качественного...
Председатель Национального собрания Ален Симонян опубликовал новый текст клятвы депутата Национального собрания, который вскоре будет вынесен на голосование.
23.06.2026 17:08
Председатель Национального собрания Ален Симонян опубликовал новый текст присяги депутата Национального собрания, который вскоре будет вынесен на голосование.   «Во имя вечности, независимости, суверенитета и укрепления Республики Армения клянусь добросовестно исполнять...
Время шантажа прошло. Инвестиций нет — обращаемся в международный суд.
23.06.2026 17:00
Левон Бархударян, бывший министр финансов РА (1993-1997 гг., 1999-2000 гг.), заведующий кафедрой финансов Ереванского государственного университета                           ...
ЗОУ объявляет о проведении профессиональных прослушиваний и просмотров с целью комплектования призывников-музыкантов и танцоров.
23.06.2026 16:53
В рамках летнего призыва 2026 года Министерство обороны РА объявляет о проведении профессиональных прослушиваний и просмотров с целью комплектования Вооруженных сил РА музыкантами и танцорами.   1. К прослушиваниям музыкантов в...
Урсула фон дер Ляйен посетит Армению. Politico
23.06.2026 16:45
azatutyun.am  Президент Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен планирует посетить Армению на следующей неделе, сообщает Politico, ссылаясь на три источника, знакомых с программой визита:   По данным издания, в составе делегации...
Посол президента США заявил, что в ближайшее время Гренландия может стать 51-м штатом США.
23.06.2026 16:36
1lurer.am Посланник Дональда Трампа Джефф Лендри заявил, что в ближайшее время Гренландия может стать 51-м штатом США:   Президент США многократно заявлял о стратегическом значении Гренландии, не исключая, что Соединенные Штаты...
Через территорию Азербайджана из России в Армению будет отправлено 10 вагонов зерна.
23.06.2026 16:30
tert.am Через территорию Азербайджана из России в Армению будет отправлено зерно. Об этом сообщают азербайджанские СМИ:   Через территорию Азербайджана из России в Армению будет отправлено 10 вагонов зерна.   Напомним, что сегодня...
В первой половине 2026 года Центр звонков МВД получил более 33 тысяч звонков.
23.06.2026 16:24
С целью предоставления более быстрых и доступных услуг функционирует Центр звонков Управления регистрации-экзаменационных услуг, разрешений и лицензирования МВД, обслуживающий тысячи граждан.    «С 1 января 2026 года по 15 июня в...
Лавров заявил о готовности России возобновить переговоры с Украиной
23.06.2026 16:18
Россия готова возобновить переговоры с украинской стороной в любое время — с того момента, где они были приостановлены: Как сообщает «Арменпресс»-, об этом заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров...
Путин примет ли «ультиматум» Трампа
23.06.2026 16:09
1in.am Существует понимание необходимости общения с специальным представителем президента США Уиткоффом, но конкретные сроки еще не согласованы, - сообщил помощник президента Российской Федерации по внешнеполитическим вопросам Юрий Ушаков, передает...
В ближайшие дни температура в республике снизится на 4-5, а затем повысится на 2-3 градуса.
23.06.2026 16:03
После полудня 23, 25 и 27 июня, ночью 26 и после полудня 26 числа в отдельных районах республики, а 24 числа — в значительной части районов, ожидаются кратковременные дожди...
23.06.2026 15:59
armtimes.com «Эти выборы были исключительными по количеству нарушений. Впервые за последние восемь лет представители оппозиции попытались получить голоса с помощью подкупа, фальсификаций, манипуляций и запугивания людей»:   Об этом на заседании...
В связи с совершением незаконных действий в отношении имущества, находящегося под арестом, и уклонением от подачи декларации о собственности возбуждено уголовное дело.
23.06.2026 15:54
Согласно сообщению, полученному от Службы обеспечения принудительного исполнения в Комитете по расследованию РА, 5 января 2026 года антикоррупционным судом РА было выдано исполнительное предписание, запрещающее И.С. и его супруге...
Арсен Торосян представил приоритеты в сфере АСХ и возможное переименование министерства
23.06.2026 15:42
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян сегодня провел рабочую консультацию с участием сотрудников министерства и Единой социальной службы.   Министр Торосян обсудил полугодовые приоритеты в области труда и социальной защиты,...
В Армении ключ к перезапуску потерян действующей политической системой. Есть два пути.
23.06.2026 15:40
Ноян Тапан. «Обсуждение». Гость: координатор программ фонда «Рестарт» Юрий Мовсесян       * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Около 70 учеников из регионов Армении приняли участие в конференции по лидерству.
23.06.2026 15:35
«Мировые возможности и профессиональный рост». Именно вокруг этой ключевой темы 19 июня в Ереване собрались около 70 учеников-лидеров 8-12 классов из различных регионов Армении.   Эта важная инициатива реализуется при поддержке...
23.06.2026 15:27
Мировоизвестный оператор Махмуд Калари будет сопредседателем жюри Регионального конкурса кинофестиваля «Золотой абрикос».   Среди гостей «Золотого абрикоса» регулярно появляются новаторы иранского кино: Аббас Киаростами, Мохсен Махмальбаф, Джафар Панахи и Асгар Фархади....
23.06.2026 15:19
Летом 2026 года сердце Сюника снова станет центром мирового музыкального искусства, бьющимся в ритмах классической музыки. Международный музыкальный фестиваль Капан Фест уже в четвертый раз подряд объединит всемирно известных...
23.06.2026 15:12
По решению премьер-министра Армении Никол Пашиняна создана рабочая группа по изучению случаев града:   «Руководствуясь пунктами 5 и 16 части 7 статьи Закона о структуре и деятельности правительства и пунктом 130...
В Армению прибыла делегация международной платформы OpenAI.
23.06.2026 15:07
Министр образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян сегодня приняла делегацию международной цифровой платформы OpenAI, которая прибыла в Армению для представления инструмента ChatGPT Edu. Об этом сообщает Министерство...
Дипломатические отношения до мирного договора: как Ереван и Баку могут обойти конституционный тупик
23.06.2026 15:03
Борис Навасардян, Политический аналитик                                     Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/erevan-i-baku-3-161366027            * Этот текст автоматически переведен с...
В связи с 1000-м днем заключения армянских военнопленных в Баку в Конгрессе США пройдет пресс-конференция.
23.06.2026 14:28
Армянское время. В рамках работы Комитета по армянскому делу в Америке, заместитель председателя Группы по армянскому вопросу в Конгрессе Брэд Шерман, конгрессмены Том МакКлинток, Джуди Чун и Лора Фридман...
Ucom’s Sales and Service Center Reopens at 16 Bagratunyats Street
23.06.2026 14:16
As part of the ongoing modernization program of its sales and service network, Ucom has reopened its renovated and modernized center at 16 Bagratunyats Street. The service center will...
23.06.2026 14:04
Комитет государственных доходов РА сообщает, что в соответствии с приказом министра экономики РА от 2 апреля 2026 года № 926-Л, с 1 июля 2026 года для некоторых товаров, импортируемых...
23.06.2026 13:36
Sputnik. Ишхан Сагателян еще не имеет статуса, поскольку, по словам адвоката, необходимо провести 2 процедуры для лишения неприкосновенности.   Представитель ЦК АРФ Дашнакцутюн, депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян стал объектом уголовного производства,...
РФ находится в состоянии войны с РА. Это не о Пашиняне. Русским объяснят: убирайтесь, уходите, вы мешаете.
23.06.2026 13:22
Ноян Тапан. «Срочные вопросы». Гость: «Во имя Республики» заместитель председателя партии, кандидат в депутаты Рубен Мехрабян  * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
23.06.2026 13:19
tert.am. Мое бросание бутылки было призывом к спокойствию, она попала на стол, а не в кого-то конкретного. Об этом заявил член фракции «Гражданский договор» в Ереванском городском совете Микаэл...
Уроки Ирана. Опасные ошибки Армении. Тигран Хзмалян
23.06.2026 12:46
Ноян Тапан на русском. Гость - руководитель Европейской партии Армении Тигран Хзмалян  * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
hetq.am. Исполнительная служба обязала совет старейшин общины Абовян немедленно разрешить эксплуатацию песчаного карьера рядом с селом Гегашен. Местные жители против.   Кто хочет эксплуатировать карьер   21 июня 2022 года министр территориального управления...
1lurer. Президент США заявил, что Ормузский пролив полностью открыт, и за последние часы через него прошло рекордное количество нефти. По словам Дональда Трампа, самым серьезным достижением является то, что...
Армянское время. Во время заседания совета Еревана произошла драка между членами оппозиционной фракции «Материнская Армения» и другими фракциями. Сначала произошла словесная перепалка, которая затем переросла в потасовку и драку:   Ситуация...