Փաշինյանն ինքն իրեն զրոյացրեց՝ ՀՀ սուվերենության դեմ պայքարող ուժերին ժողովրդավարական դրոշակ տալով
Հունիսի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը մասնակցել է ԵՄ նախաձեռնած «Կապակցվածության օրակարգի հարթակի» մեկնարկին նվիրված բարձրաստիճան միջոցառմանը, որին մասնակցում էին Հայաստանի, Թուրքիայի, Ուկրաինայի, Մոլդովայի, Ղազախստանի, Թուրքմենստանի, Տաջիկստանի,...
Համբարձում Մաթևոսյանը մասնակցում է «Լոնդոնի կլիմայական գործողությունների շաբաթ» համաշխարհային կոնգրեսին
23.06.2026 19:30
Շրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը գործուղվել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն՝ մասնակցելու 2026 թվականի հունիսի 20-28-ը Լոնդոնում անցկացվող «Լոնդոնի կլիմայական գործողությունների շաբաթ» (London Climate Action Week-LCAW)...
Երևանի փոխքաղաքապետն անդրադարձել է ավագանու նիստի ժամանակ տեղի ունեցած ծեծկռտուքին
23.06.2026 19:16
Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանն անդրադարձել է հունիսի 23-ին Երևանի ավագանու նիստի ժամանակ ավագանու իշխանական և ընդդիմադիր անդամների միջև տեղի ունեցած ծեծկռտուքին, որի պատճառով նիստը կես ժամով ընդմիջվել էր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝...
Քննարկվել են Հայաստանի ու Իրանի սահմանային թողունակության աճին միտված հարցեր
23.06.2026 19:08
Երևանում հունիսի 23-ին անցկացվել է Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահմանային թողունակության աճին միտված հարցերի քննարկման նպատակով ձևավորված աշխատանքային խմբի նիստը։    «Այն նախագահել են ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Էդգար...
Ռուբեն Ռուբինյանը ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ նստաշրջանում
23.06.2026 18:55
auroranews.am  ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանի ընթացքում անդրադարձել է Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին և ներկայացրել դրանց առանձնահատկության պատճառները:   Հայաստանի խորհրդարանի ընտրությունների վերաբերյալ ելույթ ունենալով ԵԽԽՎ ամառային նստաշրջանում՝ ՀՀ...
ՆԳՆ ոստիկանության ներկայացուցիչները մասնակցել են Բիշքեկում կայացած ԱՊՀ անդամ պետությունների մայրաքաղաքային ստորաբաժանումների ղեկավարների խորհրդակցությանը
23.06.2026 18:46
Հունիսի 18-ին Ղրղզստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Բիշքեկում տեղի է ունեցել ԱՊՀ անդամ պետությունների ներքին գործերի նախարարությունների մայրաքաղաքային ստորաբաժանումների ղեկավարների խորհրդակցությունը՝ միտված անչափահասների իրավունքների պաշտպանության և նրանց անվտանգության ապահովման հարցերին։   Խորհրդակցությանը մասնակցել...
«Միավորվում» են որ ի՞նչ անեն
23.06.2026 18:36
1in.am Ընդդիմության նախընտրական համախմբումը «չստացվեց»։ Ըստ երևույթին, քաղտեխնոլոգները կանխատեսել էին, որ վարչապետի միասնական թեկնածուի շուրջ «կրիտիկական զանգված» չի հավաքվի, և իշխանությունը միանշանակ կհաղթի։ Զուտ քաղաքական առումով դա ճշգրիտ հաշվարկ...
Սուրեն Պապիկյանը «Զառ» ուսումնական կենտրոնում դիտարկել է «Արծիվ գործընկեր-2026» զորավարժության ընթացքը
23.06.2026 18:26
Հունիսի 23-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի, ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենի, ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան...
Մեկնարկել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը
23.06.2026 18:18
Հունիսի 12–ից մեկնարկել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը։   Ծրագրի առաջին փուլին մասնակցել է 120 սփյուռքահայ պատանի՝ Ռուսաստանի Դաշնությունից, Վրաստանից, Իսպանիայից և ԱՄՆ-ից։ Երկշաբաթյա ծրագրի...
3 անձի կողմից 5.5 կգ թմրամիջոցի ապօրինի իրացման փորձի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
23.06.2026 18:10
ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում ավարտվել է 3 անձի կողմից առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի ապօրինի իրացման փորձի վերաբերյալ...
«Թատրոն 8»-ը ներկայացնում է. «Անուշ»-ը առաջին անգամ՝ որպես մոնոներկայացում
23.06.2026 18:00
Ինչպե՞ս կարող է մեկ դերասան մարմնավորել մի ամբողջ աշխարհ։ Այս բացառիկ բեմադրությունում Հովհաննես Թումանյանի բոլոր կերպարները կենդանանում են մեկ մարդու կատարմամբ՝ հոգեբանական դերափոխումների վարպետության շնորհիվ։   «Անուշը» կներկայացվի նոր տեսանկյունից՝ ստիպելով,...
ՊՆ-ն հաստատում է՝ զինծառայող է վիրավորվել. որտեղ և ինչ հանգամանքներում՝ չեն մանրամասնում
23.06.2026 17:50
azatutyun.am  Պաշտպանության նախարարությունը հաստատում է, որ զինծառայող է վիրավորվել, բայց որտեղ և ինչ հանգամանքներում, չեն մանրամասնում:   «Զինծառայողը վիրահատվել է, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Առողջության...
Ադրբեջանը TRIPP-ի «այլընտրա՞նք» է ստեղծում
23.06.2026 17:36
1in.am Ինչպես «վստահելի աղբյուրներից» հայտնի է դարձել Reuters-ին, «Միացյալ Նահանգների պետական քարտուղար Մարկո Ռուբիոն այս շաբաթ այցելելու է Արաբական միացյալ էմիրություններ, Քուվեյթ և Բահրեյն»։ ԱՄՆ պետքարտուղարի շրջայցը տեղի է...
ՀՀ ՔՏՀԱ տեսչական մարմնում քննարկվել են քաղաքաշինության վերահսկողության ոլորտի հնգամսյա արդյունքները
23.06.2026 17:30
Հունիսի ????????-ին ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում-քննարկում, որը վարել է Տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալ, քաղաքաշինական գործունեության ոլորտը համակարգող Սուրեն Մինասյանը։   Հանդիպմանը մասնակցել...
Դավիթ Խուդաթյանը հանդիպել է Թուրքիայի տրանսպորտի ու ենթակառուցվածքների նախարարի հետ
23.06.2026 17:23
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը Բրյուսելում անցկացվող «Կապակցվածության օրակարգի հարթակ»-ի առաջին հանդիպման շրջանակներում երկկողմ հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի տրանսպորտի ու ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուի հետ։   Հանդիպման ընթացքում...
Շիրակի մարզպետն ու Ճանապարհային դեպարտամենտի տնօրենը շրջայցով եղել են Գյումրու Շիրակացի փողոցում
23.06.2026 17:15
Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանն ու «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը հունիսի 23-ին շրջայցով եղել են Գյումրու Շիրակացի փողոցում։   Պատասխանատուները դիտարկել են աշխատանքների ընթացքը՝ շինարարի հետ զրույցում կարևորելով դրանց...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հրապարակել է ԱԺ պատգամավորի երդման առաջարկվող նոր տեքստը, որը շուտով կդրվի քվեարկության
23.06.2026 17:08
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հրապարակել է ԱԺ պատգամավորի երդման առաջարկվող նոր տեքստը, որը շուտով կդրվի քվեարկության.   «Հանուն ՀՀ հարատևության, անկախության, ինքնիշխանության և հզորացման՝ երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի ներկայացուցչի պարտականություններս,...
Շանտաժի ժամանակն ավարտվել է. չկան ներդրումներ՝ դիմում ենք միջազգային դատարան
23.06.2026 17:00
ԶՈՒ-ն երաժիշտ և պարող մասնագետ զորակոչիկներով համալրելու նպատակով հայտարարվում է մասնագիտական լսումներ և դիտումներ անցկացնելու մասին
23.06.2026 16:53
2026 թվականի ամառային զորակոչի շրջանակում ՀՀ զինված ուժերը երաժիշտ և պարող մասնագետ զորակոչիկներով համալրելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է մասնագիտական լսումներ և դիտումներ անցկացնելու մասին։   1. ՀՀ զինված ուժերում...
Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը կայցելի Հայաստան. Politico
23.06.2026 16:45
azatutyun.am  Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը պատրաստվում է հաջորդ շաբաթ այցելել Հայաստան, հայտնում է Politico-ն՝ հղում անելով այցի ծրագրին ծանոթ երեք աղբյուրի:   Ըստ լրատվամիջոցի, պատվիրակության կազմում կլինի նաև ԵՄ...
ԱՄՆ նախագահի բանագնացը հայտարարել է, որ առաջիկայում Գրենլանդիան կարող է դառնալ ԱՄՆ 51-րդ նահանգը
23.06.2026 16:36
1lurer.am Դոնալդ Թրամփի բանագնաց Ջեֆ Լենդրին հայտարարել է, որ առաջիկայում Գրենլանդիան կարող է դառնալ ԱՄՆ 51-րդ նահանգը:   ԱՄՆ նախագահը բազմիցս հայտարարել է Գրենլանդիայի ռազմավարական նշանակության մասին՝ չբացառելով, որ Միացյալ Նահանգները...
Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան կուղարկվի 10 վագոն հացահատիկ
23.06.2026 16:30
tert.am Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ ճանապարհով հացահատիկ կուղարկվի։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:   Ադրբեջանի տարածքով Ռուսաստանից Հայաստան տարանցիկ ճանապարհով կուղարկվի 10 վագոն հացահատիկ։   Հիշեցնենք, որ այսօր ավելի վաղ Ռուսաստանից...
2026-ի առաջին կիսամյակում ՆԳՆ Զանգերի կենտրոնը ավելի քան 33 հազար զանգ է ստացել
23.06.2026 16:24
Առավել արագ և հասանելի ծառայություններ մատուցելու նպատակով գործում է ՆԳՆ Հաշվառման-քննական ծառայությունների մատուցման, թույլտվությունների և լիցենզավորման վարչության Զանգերի կենտրոնը՝ սպասարկելով հազարավոր քաղաքացիների։    «2026 թվականի հունվարի 1-ից մինչև հունիսի 15-ն ընկած...
Լավրովը հայտարարել է Ուկրաինայի հետ բանակցությունները վերսկսելու՝ ՌԴ-ի պատրաստակամության մասին
23.06.2026 16:18
Ռուսաստանը պատրաստ է վերսկսելու բանակցություններն ուկրաինական կողմի հետ ցանկացած պահի՝ այն կետից, որտեղ դրանք դադարեցվել են: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն...
Պուտինը կընդունի՞ Թրամփի «վերջնագիրը»
23.06.2026 16:09
1in.am ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Ուիթկոֆի հետ շփումների անհրաժեշտության ընկալում կա, բայց կոնկրետ ժամկետներ դեռեւս համաձայնեցված չեն,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ ասել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտաքին քաղաքական հարցերով օգնական Յուրի...
Առաջիկա օրերին հանրապետությունում ջերմաստիճանը կնվազի 4-5, ապա կբարձրանա 2-3 աստիճանով
23.06.2026 16:03
Հունիսի 23-ի, 25-ի և 27-ի կեսօրից հետո, 26-ի գիշերը և կեսօրից հետո հանրապետության առանձին շրջաններում, 24-ին՝ շրջանների զգալի մասում, օրվա ընթացքում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ սպասվում...
23.06.2026 15:59
armtimes.com «Այս ընտրությունները խախտումների չափով բացառիկ էին. վերջին ութ տարիների ընթացքում առաջին անգամ ընդդիմության ներկայացուցիչները փորձեցին ընտրակաշառքով, ընտրակեղծարարությամբ, մարդկանց ուղղորդելով ու վախեցնելով քվեներ ստանալ»:   Այս մասին Երևանի ավագանու նիստին հայտարարել...
Արգելանքի տակ գտնվող գույքի նկատմամբ ապօրինի արարք կատարելու և գույքի մասին հայտարարագիր ներկայացնելուց խուսափելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
23.06.2026 15:54
ՀՀ քննչական կոմիտեում Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունից ստացված հաղորդման համաձայն՝ ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից 2026 թվականի հունվարի 5-ին տրված կատարողական թերթով արգելվել է Ի.Ս.-ին և նրա կնոջը՝ իրենց պատկանող...
ՀՀ-ում Ռեստարտ անելու բանալին գործող քաղաքական համակարգը կորցրել է. երկու ճանապարհ կա
23.06.2026 15:49
Նոյյան Տապան. «Քննարկում». Հյուր՝ «Ռեստարտ» հիմնադրամի ծրագրերի համակարգող Յուրի...
Արսեն Թորոսյանը ներկայացրել է ԱՍՀ ոլորտի առաջնահերթությունները և նախարարության հնարավոր վերանվանումը
23.06.2026 15:42
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր նախարարության և Միասնական սոցիալական ծառայության աշխատակազմի մասնակցությամբ անցկացրել է գործակարգավարական խորհրդակցություն։   Նախարար Թորոսյանն անդրադարձել է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտի կիսամյակային առաջնահերթություններին,...
ՀՀ մարզերի շուրջ 70 աշակերտ մասնակցել է առաջնորդության համաժողովին
23.06.2026 15:35
«Համաշխարհային հնարավորություններ և մասնագիտական աճ». հենց այս առանցքային թեմայի շուրջ հունիսի 19-ին Երևանում մեկտեղվեցին ՀՀ տարբեր մարզերի 8-12-րդ դասարանների շուրջ 70 առաջնորդ-աշակերտներ։   Այս կարևոր նախաձեռնությունը կյանքի է կոչվում «Դասավանդի՛ր հանուն...
Մահմուդ Քալարին կնախագահի «Ոսկե ծիրան»-ի Տարածաշրջանային մրցույթի ժյուրին
23.06.2026 15:27
Աշխարհահռչակ օպերատոր Մահմուդ Քալարին կնախագահի «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի Տարածաշրջանային մրցույթի ժյուրին։   «Ոսկե ծիրան»-ի հյուրերի շարքերում պարբերաբար հայտնվել են նոր իրանական կինոյի ռահվիրաները՝ Աբաս Քիառոստամին, Մոհսեն Մախմալբաֆը, Ջաֆար Փանահին և Ասղար...
Կապան Ֆեստ 2026․ երաժշտության, արվեստի և մշակութային ժառանգության տոն
23.06.2026 15:19
2026 թվականի ամռանը Սյունիքի սիրտը կրկին կդառնա համաշխարհային երաժշտարվեստի կենտրոն՝ բաբախելով դասական երաժշտության ռիթմերով։ Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնը՝ Կապան Ֆեստը, արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ կմիավորի աշխարհահռչակ երաժիշտների, երիտասարդ տաղանդների...
Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ
23.06.2026 15:12
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է կարկտահարությունների դեպքերի ուսումնասիրման աշխատանքային խումբ:   «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ և 16-րդ մասերով և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2021...
Հայաստան է ժամանել Օփեն ԷյԱյ միջազգային հարթակի պատվիրակությունը
23.06.2026 15:07
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր ընդունել է Օփեն ԷյԱյ (OpenAI) միջազգային թվային հարթակի պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել՝ ներկայացնելու ChatGPT Edu գործիքը։ Այս մասին...
Дипотношения до мирного договора: как Ереван и Баку могут обойти конституционный тупик
23.06.2026 15:03
Борис Навасардян, Политический аналитик                                     Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/erevan-i-baku-3-161366027 ...
23.06.2026 14:28
Հայկական ժամանակ. Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախմբի կողմից իրականացվող աշխատանքների շրջանակում Կոնգրեսի Հայկական հարցերով խմբի փոխնախագահ Բրեդ Շերմանը, կոնգրեսականներ Թոմ ՄաքՔլինթոքը, Ջուդի Չուն և Լորա Ֆրիդմանը հունիսի 23-ին ԱՄՆ Կոնգրեսում...
Բագրատունյաց 16 հասցեում վերաբացվեց Ucom-ի Վաճառքի և սպասարկման կենտրոնը
23.06.2026 14:26
Վաճառքի և սպասարկման ցանցի արդիականացման շարունակական ծրագրի շրջանակում Բագրատունյաց 16 հասցեում վերաբացվել է Ucom-ի վերանորոգված և ժամանակակից լուծումներով հագեցած կենտրոնը։ Սպասարկման կենտրոնը գործելու է երկուշաբթիից շաբաթ, ժամը՝ 9:00-ից 20:00-ը,...
Հուլիսի 1-ից որոշ ապրանքների ներմուծման համար մաքսային մարմնին անհրաժեշտ է ներկայացնել համապատասխանության գնահատման փաստաթուղթ
23.06.2026 14:11
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի 2026 թվականի ապրիլի 2-ի թիվ 926-Լ հրամանի համաձայն՝ 2026 թվականի հուլիսի 1-ից երրորդ երկրներից ներմուծվող և «Ներքին սպառման համար...
23.06.2026 13:41
Sputnik. Իշխան Սաղաթելյանը դեռ կարգավիճակ չունի, քանի որ փաստաբանի պնդմամբ` 2 ընթացակարգ պետք է իրականացվի անձեռնմխելիությունից զրկելու։   ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանի նկատմամբ նախաձեռնված քրեական վարույթը եղել է...
ՌԴ-ն պատերազմի մեջ է ՀՀ հետ. սա Փաշինյանի մասին չէ. ռուսներին կբացատրեն՝ կորեք, գնացեք, խանգարում եք
23.06.2026 13:33
Նոյյան Տապան. «Հրատապ հարցեր». Հյուր՝ «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության փոխնախագահ, պատգամավորի թեկնածու Ռուբեն...
23.06.2026 13:21
tert.am. Շիշ շպրտելս հանդարտության կոչ էր, սեղանին է կպել, ոչ թե ինչ-որ անձի: Այս մասին ասել է Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Միքայել Խաչատրյանը՝ պարզաբանելով, թե ինչու է...
Уроки Ирана. Опасные ошибки Армении. Тигран Хзмалян
23.06.2026 12:51
Ноян Тапан на русском. Гость - руководитель Европейской партии Армении Тигран...
23.06.2026 12:45
hetq.am. Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը պարտավորեցնում է Աբովյան համայնքի ավագանուն՝ անհապաղ թույլ տալ Գեղաշեն գյուղի մոտ ավազի հանքի շահագործումը։ Գյուղացիները դեմ են։   Ո՞վ է ուզում շահագործել հանքը   2022 թվականի հունիսի 21-ին...

U.S. President Donald Trump has expressed dissatisfaction that gasoline prices in the country are not significantly decreasing and has instructed the Department of Justice to...
Based on the measures carried out by the RA Anti-Corruption Committee and the RA National Security Service, factual data has been obtained in the proceedings initiated by the Anti-Corruption...
Sputnik. According to the U.S. President, by adopting the resolution, lawmakers expressed their dissatisfaction with the leader's actions and thereby assisted the Iranian authorities. U.S. President Donald Trump has stated that...
As we have reported, the coordinator of the "Hayakve" alliance, public-political figure Avetik Chalabyan has been arrested: The Investigative Committee of the Republic of Armenia informed in response to a...
Azatutyun. U.S. Secretary of State Marco Rubio has arrived in the United Arab Emirates as part of a regional visit. Rubio's visits to the UAE, Kuwait, and Bahrain come at...
Noyan Tapan. «Discussion». Guest: Leonid Nersisyan, Senior Researcher at APRI Armenia Research Center, Expert on Military-Political Issues * This text was automatically translated by Artificial Intelligence...
Karen Sargsyan, President of the Euro-Atlantic Integration Platform, sociologist-analyst The full video can be found at https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/kremlowm-e-mej-e-161751396 * This text was...
On June 23, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan participated in a high-level event dedicated to the launch of the EU-initiated "Connectivity Agenda Platform," which was attended by delegations from...
The Minister of Environment, Hambardzum Matevosyan, has been dispatched to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to participate in the global congress "London Climate Action Week"...
Yerevan's Deputy Mayor Armen Pambukhchyan has commented on the brawl that occurred between the ruling and opposition members of the city council during the council...
The meeting of the working group formed to discuss issues aimed at increasing the border throughput between the Republic of Armenia and the Islamic Republic of Iran was held...
auroranews.am The Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia, Ruben Rubinyan, addressed the parliamentary elections in Armenia during the summer session of the Parliamentary Assembly of the Council...
On June 18, a consultation of the heads of the capital city divisions of the interior ministries of the CIS member states took place in Bishkek, the capital of...
1in.am The opposition's pre-election consolidation "failed." Apparently, the political technologists had predicted that a "critical mass" would not gather around the Prime Minister's unified candidate, and the government would...
On June 23, Minister of Defense Suren Papikyan, along with the Deputy Minister of Defense, Chief of the General Staff, Lieutenant General Edward Asryan, the Chargé d'Affaires of the...
The "Step Towards Home" educational program of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia has started on June 12. The first phase of...
The preliminary investigation of a criminal case regarding the attempted illegal sale of a particularly large quantity of narcotic substances by three individuals has been completed at the Main...
How can one actor embody an entire world? In this unique production, all the characters of Hovhannes Tumanyan come to life through the performance of one person, thanks to...
azatutyun.am The Ministry of Defense confirms that a serviceman has been injured, but does not specify where and under what circumstances: «The serviceman has undergone surgery, is under the supervision...
1in.am According to "reliable sources" reported to Reuters, "U.S. Secretary of State Marco Rubio will visit the United Arab Emirates, Kuwait, and Bahrain this week." The U.S. Secretary of...
On June ????????-th, a working meeting-discussion was held at the State Inspection Body for Urban Development, Technical and Fire Safety, chaired by Suren Minasyan, Deputy Head of the Inspection...
The Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia, Davit Khudatyan, held a bilateral meeting with the Minister of Transport and Infrastructure of Turkey, Abdulkadir Uraloglu, within the framework...
Shirak Province Governor David Arushanyan and the Executive Director of the "Road Department" Foundation Arkadi Cherchinyan visited Shirakatsi Street in Gyumri on June 23. ...
The Speaker of the National Assembly, Alen Simonyan, has published the proposed new text for the oath of the National Assembly member, which will soon be put to a...
Levon Barkhudaryan, former Minister of Finance of the Republic of Armenia (1993-1997, 1999-2000), Head of the Department of Finance at the Armenian State University of Economics ...
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia announces the holding of professional auditions and observations in order to replenish the Armed Forces of the Republic of Armenia...
azatutyun.am The President of the European Commission, Ursula von der Leyen, is set to visit Armenia next week, reports Politico, citing three sources familiar with the visit's agenda. According to...
1lurer.am Donald Trump's envoy Jeff Landry has announced that Greenland could soon become the 51st state of the United States: The U.S. president has repeatedly stated the strategic importance of...
tert.am Grain will be sent from Russia to Armenia via a transit route through Azerbaijan. This is reported by Azerbaijani media: 10 wagons of grain will be sent from Russia...
In order to provide faster and more accessible services, the Call Center of the Ministry of Internal Affairs' Registration-Examination Services, Permits and Licensing Department operates, serving thousands of citizens. «From...
Russia is ready to resume negotiations with the Ukrainian side at any time, from the point where they were halted: As reported by «Armenpress»-, this was stated by Russia's Foreign...
1in.am There is an understanding of the need for communication with the U.S. President's Special Representative Witkoff, but specific timelines have not yet been agreed upon, said Yuri Ushakov,...
On June 23, 25, and after noon on the 27th, during the night of the 26th and after noon, in certain regions of the republic, on the 24th, in...
armtimes.com «These elections were exceptional in terms of violations. For the first time in the last eight years, representatives of the opposition attempted to obtain votes through bribery, electoral...
The RA Investigative Committee has received a report from the Enforcement Service stating that by the enforcement order issued by the RA Anti-Corruption Court on January 5, 2026, I.S....
The Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan today held an operational consultation with the participation of the ministry and the staff of the Unified Social Service. Minister Torosyan...
Noyan Tapan. «Discussion». Guest: Yuri Movsesyan, Program Coordinator of the «Restart» Foundation * This text was automatically translated by Artificial Intelligence...
«Global Opportunities and Professional Growth». This key theme brought together around 70 student leaders from grades 8-12 from various regions of Armenia in Yerevan on June 19. This important initiative...
World-renowned operator Mahmoud Kalari will co-chair the jury of the "Golden Apricot" Film Festival's Regional Competition. Among the guests of the "Golden Apricot," the pioneers of the new Iranian cinema...
In the summer of 2026, the heart of Syunik will once again become a center of global musical art, pulsating with the rhythms of classical music. The Kapan International...
The Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, has established a working group to study hailstorm incidents. "In accordance with Article 7, Parts 5 and 16 of the...
The Minister of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, Zhanna Andreasyan, today received a delegation from the international digital platform OpenAI, which has arrived in...
Boris Navasardyan, Political Analyst Full video: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/erevan-i-baku-3-161366027 * This text was automatically translated...
Armenian Time. As part of the work carried out by the Armenian Cause Committee in America, the Vice Chairman of the Congressional Armenian Caucus, Brad Sherman, along with Congress...
As part of the ongoing program to modernize the sales and service network, a renovated and modernly equipped center of Ucom has reopened at 16 Bagratuniats Street. The service...
The State Revenue Committee of the Republic of Armenia informs that according to the order No. 926-L of the Minister of Economy of the Republic of Armenia dated April...
Sputnik. Ishkhan Saghatelyan does not yet have a status, as the lawyer claims that two procedures must be carried out to lift his immunity. The criminal proceedings initiated against Ishkhan Saghatelyan,...
Noyan Tapan. «Urgent Issues». Guest: Ruben Mehrabyan, Vice President of the «For the Republic» party, candidate for deputy * This text was automatically translated by Artificial Intelligence...
tert.am. Throwing a bottle was a call for calm, it hit the table, not aimed at any individual. This was stated by the member of the Yerevan City Council...
Noyan Tapan in Russian. Guest - Head of the European Party of Armenia Tigran Khzmalyan * This text was automatically translated by Artificial Intelligence...