Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Մայա Սանդուին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Մոլդովայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին Մոլդովայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով:
Մեծապես կարևորում ենք ժողովրդավարական ընդհանուր արժեքների և բարեկամության վրա հիմնված մեր երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում՝ ի նպաստ մեր երկու ժողովուրդների բարօրության:
Հավատացած եմ նաև, որ Եվրոպական միության հետ մեր երկրների հարաբերությունների սերտացման համատեքստում կկարողանանք բացահայտել համագործակցության փոխշահավետ նոր ուղղություններ:
Մաղթում եմ Ձեզ արգասաբեր գործունեություն, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the President of Moldova.
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the President of the Republic of Moldova, Maia Sandu, on the occasion of Independence Day. The message states:
“I warmly congratulate you and the friendly people of the Republic of Moldova on the occasion of Moldova's national holiday—Independence Day.”
“We greatly value the continuous development of our bilateral relations based on common democratic values and friendship, as well as the expansion of mutually beneficial cooperation in all areas of mutual interest, for the benefit of the well-being of our two peoples.”
“I am also convinced that in the context of deepening our countries' relations with the European Union, we will be able to identify new mutually beneficial directions for cooperation.”