«Ֆեստիվառ» փառատոնի երրորդ համերգը՝ Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքում
Մարզերում մշակութային-ժամանցային կյանքը աշխուժացնելու, ՀՀ քաղաքացիների մասնակցությունը մշակութային միջոցառումներին բնականոն պահանջ դարձնելու, ինչպես նաև «Ֆեստիվառ» փառատոնի երրորդ համերգը պատշաճ կազմակերպելու նպատակով՝ Կառավարությունն ընդունել է որոշում։
Այս տարի «Ֆեստիվառ» փառատոնի շրջանակում արդեն իսկ իրականացվել է 2 համերգ` Թալին և Գորիս քաղաքներում: Եվս մեկ համերգ նախատեսվում է անցկացնել Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքում՝ 2026 թ. օգոստոսի 29-ին:
Փառատոնի շրջանակներում նախատեսվում է կազմակերպել համերգ: Միջոցառման շրջանակում մարզի բնակիչներն ու հյուրերը կկարողանան ծանոթանալ տեղական արտադրանքին:
Փառատոնը բաց կլինի հանրության լայն շրջանակների համար, իսկ համերգին նախատեսվում է 10 000 հանդիսատեսի ներկայություն:

«Фестивар» фестиваля третий концерт в городе Джамбарк Гегаркуникской области
Для активизации культурно-развлекательной жизни в регионах, обеспечения участия граждан РА в культурных мероприятиях как естественной необходимости, а также для надлежащей организации третьего концерта фестиваля «Фестивар» правительство приняло решение.
В этом году в рамках фестиваля «Фестивар» уже состоялось 2 концерта в городах Талин и Горис. Еще один концерт запланирован в городе Джамбарк Гегаркуникской области на 29 августа 2026 года:
В рамках фестиваля планируется организовать концерт. В ходе мероприятия жители и гости региона смогут ознакомиться с местной продукцией.
Фестиваль будет открыт для широкой общественности, а на концерте ожидается присутствие 10 000 зрителей.