Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը և Արգենտինայի դեսպանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները
27-08-2026 19:22 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռաֆայել Էնրիկե Գոնսալես Ալեմանի հետ:
Կողմերը կարևորել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում, այդ թվում՝ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և հումանիտար բնագավառներում համագործակցության զարգացումը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են երկկողմ բարձրաստիճան այցերի կազմակերպման կարևորությունը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այն կնպաստի Հայաստան–Արգենտինա կապերի ընդլայնմանն ու համագործակցության օրակարգի առաջմղմանը։

Руководитель аппарата премьер-министра и посол Аргентины обсудили перспективы двустороннего сотрудничества
27-08-2026 19:22 Армения Пресс-релизы
Глава аппарата премьер-министра Лилит Макунц встретилась с чрезвычайным и полномочным послом Аргентинской Республики Рафаэлем Энрике Гонсалесом Аллемани:
Стороны подчеркнули важность развития сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес, включая политическую, экономическую, культурную и гуманитарную сферы:
Собеседники отметили важность организации двусторонних высокопрофильных визитов, выразив уверенность, что это будет способствовать расширению связей между Арменией и Аргентиной и продвижению повестки сотрудничества.