Բաքուն հորդորել է Մոսկվային ապահովել դիվանագիտական աշխատողների անվտանգությունը
armtimes.com Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Ռուսաստանում Բաքվի դեսպանության հյուրատան մոտ տեղի ունեցած միջադեպը՝ նշելով, որ օգոստոսի 27-ին անհայտ անձինք սադրիչ բնույթի պատկերներ են տեղադրել կառույցի դիմաց:
Գերատեսչությունը կոչ է արել ռուսական կողմին՝ հետաքննել միջադեպը և միջոցներ ձեռնարկել հետագայում նման դեպքերը կանխելու համար։
«Չենք բացառում, որ տեղի ունեցածի նպատակն է արհեստականորեն լարվածություն ստեղծել երկկողմ հարաբերություններում: Միջադեպը կարող է լինել վերջին շրջանում ռուսական մի շարք լրատվամիջոցների հակաադրբեջանական արշավի մի մասը»,- ասված է ԱԳՆ-ի հայտարարության մեջ։
Բաքուն հորդորել է Մոսկվային կատարել ստանձնած պարտավորությունները և ապահովել դիվանագիտական աշխատողների անվտանգությունը:

Баку призвал Москву обеспечить безопасность дипломатических работников
armtimes.com Министерство иностранных дел Азербайджана осудило инцидент, произошедший у гостиницы посольства Баку в России, отметив, что 27 августа неизвестные лица разместили провокационные изображения перед зданием:
Ведомство призвало российскую сторону расследовать инцидент и принять меры для предотвращения подобных случаев в будущем.
«Не исключаем, что целью произошедшего является искусственное создание напряженности в двусторонних отношениях. Инцидент может быть частью антиазербайджанской кампании ряда российских СМИ в последнее время»,- говорится в заявлении МИД.
Баку призвал Москву выполнить взятые на себя обязательства и обеспечить безопасность дипломатических работников: