Բաքուն հորդորել է Մոսկվային ապահովել դիվանագիտական աշխատողների անվտանգությունը
armtimes.com Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Ռուսաստանում Բաքվի դեսպանության հյուրատան մոտ տեղի ունեցած միջադեպը՝ նշելով, որ օգոստոսի 27-ին անհայտ անձինք սադրիչ բնույթի պատկերներ են տեղադրել կառույցի դիմաց:
Գերատեսչությունը կոչ է արել ռուսական կողմին՝ հետաքննել միջադեպը և միջոցներ ձեռնարկել հետագայում նման դեպքերը կանխելու համար։
«Չենք բացառում, որ տեղի ունեցածի նպատակն է արհեստականորեն լարվածություն ստեղծել երկկողմ հարաբերություններում: Միջադեպը կարող է լինել վերջին շրջանում ռուսական մի շարք լրատվամիջոցների հակաադրբեջանական արշավի մի մասը»,- ասված է ԱԳՆ-ի հայտարարության մեջ։
Բաքուն հորդորել է Մոսկվային կատարել ստանձնած պարտավորությունները և ապահովել դիվանագիտական աշխատողների անվտանգությունը:

Baku has urged Moscow to ensure the safety of diplomatic personnel.
armtimes.com The Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan has condemned the incident that occurred near the Azerbaijani embassy in Russia, noting that on August 27, unidentified individuals placed provocative images in front of the building:
The ministry has called on the Russian side to investigate the incident and take measures to prevent similar occurrences in the future.
«We do not rule out that the purpose of the incident is to artificially create tension in bilateral relations. The incident may be part of the recent anti-Azerbaijani campaign by several Russian media outlets,» the Ministry of Foreign Affairs stated in its announcement.